Bezpieczniejsza Bydgoszcz- więcej kamer

Kolejne ulice i parki zostaną objęte miejskim monitoringiem. Pozwalają one służbom mundurowym szybciej reagować na potencjalne zagrożenia.
Liczba kamer w Bydgoszczy od kilku lat sukcesywnie rośnie. Jeszcze w 2012 roku nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało 91 kamer. Obecnie pracuje już 228 urządzeń. W tym roku zainstalowane zostaną kolejne. Zgodnie z wynikami Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zagwarantowane zostały środki na instalację kamer w Nowym Fordonie przy ul. Zurna oraz na ul. Bolesława Chrobrego w Śródmieściu. Analizowana jest również możliwość zrealizowania dodatkowego zadania na Szwederowie. Bezpieczniej zrobi się również w rewitalizowanym Parku Ludowym im. W. Witosa. Projekt zakłada, że przy odnowionych alejkach staną słupy, na których zamontowanych zostanie 12 kamer.
Co roku zapewniamy też pieniądze  na niezbędną modernizację i wymianę funkcjonujących urządzeń. Tym razem nowe kamery będą wymieniane na ulicy Gdańskiej. Dodatkowo, powstaną też w rejonie tej ulicy nowe punkty co podniesie standardy bezpieczeństwa szczególnie w trakcie dużych imprez na stadionie Zawiszy. Warto podkreślić, że w tym roku Bydgoszcz będzie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U-20. Na modernizację i rozbudowę monitoringu w rejonie ul. Gdańskiej zabezpieczono 180 tysięcy złotych. 

Warto wiedzieć
W ubiegłym roku miejskie kamery pomogły ujawnić ponad 4 tysiące wykroczeń i przestępstw. Monitoring najbardziej skuteczny okazał się przy ujawnianiu bójek i awantur, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, osób awanturujących się, źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków. System obsługiwany jest przez pracowników Straży Miejskiej.
Bezpieczniejsza Bydgoszcz- więcej kamer Bezpieczniejsza Bydgoszcz- więcej kamer Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.