Bezpieczna ulica Pelplińska na Tatrzańskim

Ruszają pierwsze postępowania związane z zaprojektowaniem i budową nowoczesnego oświetlenia na ul. Pelplińskiej. Ten pierwszy pakiet zadań będzie realizowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Doposażone zostaną przejścia, z których korzystają m.in. uczniowie.

Na ul. Pelplińskiej w tym roku doświetlimy  łącznie 4 przejść dla pieszych. Wykorzystamy do tego nowoczesny system oświetlenia wertykalnego. Przejścia  wyposażymy w zestaw specjalistycznych lamp dobieranych indywidualnie dla konkretnej lokalizacji. W ten sposób samo przejście oraz strefa oczekiwania pieszego są doświetlone równomiernie w taki sposób, że pieszy dla nadjeżdżającego kierowcy jest zawsze przedstawiany jako jasny element na ciemniejszym tle.

W pierwszej kolejności zlecone zostaną prace na 3 przejściach, które zgłosili mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej światła po zmroku pojawi się w następujących lokalizacjach:
    ul. Pelplińska / ul. Derdowskiego (południowe przejście dla pieszych)
    ul. Pelplińska / ul. Jarużyńska
    ul. Pelplińska / ul. Galla Anonima
Wstępnie zakładamy, że przygotowanie projektu oraz prace montażowo-instalacyjne zajmą około  3 miesięcy. W ubiegłym roku na to zadanie zagłosowało 177 mieszkańców.
Równocześnie trwają też przygotowania do dużego przetargu związanego z pakietem zadań realizowanych w całym mieście. Wśród nich jest też kolejne przejście na ul. Pelplińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Więcej informacji na temat pozostałych inwestycji tego typu znajduje się w tekście „Inwestujemy w bezpieczeństwo”.
Na ul. Pelplińskiej  zaplanowana została też budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Orląt Lwowskich. Poprawi to zdecydowanie bezpieczeństwo kierowców wyjeżdżających z ulic podporządkowanych oraz pieszych przekraczających jezdnie.
Bezpieczna ulica Pelplińska na Tatrzańskim Bezpieczna ulica Pelplińska na Tatrzańskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:50 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.