Budujemy rekreacyjny pas zieleni nad Kanałem Bydgoskim

Na Miedzyniu wzdłuż kolejnego odcinka ul. Spacerowej powstaje nowe miejsce rekreacji. Przy nowej alejce nad brzegiem kanału ustawione zostaną ławki, altana i urządzenia do zabawy. Inwestycja trafiła do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
W ubiegłym roku na Miedzyniu pomiędzy brzegiem kanału i ul. Spacerową (na odcinku od Polanickiej do  Głogowskiej) powstała ścieżka zdrowia. Zamontowano tam zespół drążków, drabinek i poręczy gimnastycznych, rower treningowy oraz urządzenie do wiosłowania. Pomiędzy sosnami ustawiono też ławkę. Przedsięwzięcie  kosztowało blisko 90 tysięcy złotych.
 
W tym miesiącu rozpoczęło się zagospodarowanie kolejnej części  terenów zielonych wzdłuż ul. Spacerowej od Głogowskiej do Krośnieńskiej. Trwa budowa alejki z mineralną nawierzchnią  wzdłuż nabrzeża. Zaplanowano przy niej stworzenie miejsc do odpoczynku i rekreacji. 
Ustawione zostaną nietypowe ławki, na których można będzie odpocząć również w czasie deszczu oraz altanka. Projekt zakłada wyposażenie terenu w leżaki, stoliki do gier planszowych, piłkarzyki,  kosze na odpadki,  przestrzenne  elementy zachęcające do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz stojaki na rowery. Dodatkowo planowane są też nowe nasadzenia drzew i krzewów. Koszt inwestycji to 320 tysięcy złotych. Zakończenie prac planowane jest jeszcze przed wakacjami.
Oba zadania trafiły do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku ze środków tego programu zlecone zostaną też prace związane z rewitalizacją Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. Na ten cel zagwarantowano ponad 1,6 mln zł.
Budujemy rekreacyjny pas zieleni nad Kanałem Bydgoskim Budujemy rekreacyjny pas zieleni nad Kanałem Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:51 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Wspaniały pomysł z ta ścieżka wzdłuż kanału, tylko drodzy PAŃSTWO , gdzieś się zaczyna ta ścieżka i urywa tuż przed urządzeniami do ćwiczeń.
    Dlaczego tak prymitywnie ktoś zaprojektował ten wycinek "ŚCIEŻKI'
    czy nie przewidziano konkretnego projektu od początku Spacerowej -np.do ul.Żywieckiej. Czy w naszym mieście możemy zerwać z wyrywkowymi rozwiązaniami ,fragmentaryczną realizacja? Co na to Miasto i urbaniści?
    Kto dokonał odbioru tego przedsięwzięcia? i rozliczył

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.