Krakowska z chodnikami w komplecie

W kwietniu planowane jest rozpoczęcie drugiego etapu prac przy przebudowie chodników na ul. Krakowskiej. Kostka typu starobruk pojawi się również po wschodniej stronie ulicy zabudowanej między innymi kamienicami w stylu secesyjnym. Zadanie realizowane będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W ubiegłym roku zrealizowano pierwszy etap zadania polegający na wymianie nawierzchni po stronie zachodniej. W trakcie ostatniej edycji programu BBO mieszkańcy uznali, że warto to zadanie kontynuować. Pomysł przebudowy chodnika po drugiej stronie ulicy zdobył w trakcie głosowania największą liczbę głosów – ponad 200. ZDMiKP obecnie jest na etapie postępowania związanego z wyborem wykonawcy zadania.

Przebudowa 180 metrowego chodnika pochłonie około 80 tysięcy złotych. Prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach i zajmą około miesiąca.
Warto dodać, że wraz z planowaną rewitalizacją bulwarów po północnej stronie Brdy planowane są również prace przy remoncie schodów z pergolą, które łączą ulice Krakowską z nabrzeżem.


Krakowska z chodnikami w komplecie Krakowska z chodnikami w komplecie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.