Nowe wiaty i łodzie w Brdyujściu

Wkrótce w Brdyujściu będzie można wypożyczyć jeszcze więcej atrakcyjnego sprzętu wodnego. Przed wakacjami planowany jest też zakup łodzi motorowych. Wcześniej powstaną dodatkowe wiaty, które ułatwią przechowywanie sprzętu. Oba zadania są realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na Torze Regatowym w poprzednich latach otwarta została bezpłatna wypożyczalnia rowerów wodnych, kupiono do tego celu również pomost. Wypożyczalnia funkcjonuje przy przystani Klubu Sportów Wodnych Bydgoszcz Brdyujście znajdującej się na miejskim gruncie. Terenem zarządza PTTK.

W tym roku planowane są dodatkowe udogodnienia. Powstaną m.in. wiaty, które ułatwią korzystnie i przechowywanie sprzętu. Obecnie trwa postępowanie zmierzające do wyboru wykonawcy tego zadania oraz wybrukowania placu przy wiatach. Przed wakacjami planowany jest też zakup łodzi wyposażonych w silnik i wybrukowanie placu przy wiatach.  Szacowany koszt tych zadań to około 90 tysięcy złotych.
Dzięki nowym łodziom jeszcze łatwiej będzie można podziwiać tę część miasta od strony rzeki. Na to przedsięwzięcie głosowało blisko 350 bydgoszczan. Warto podkreślić, że w Brdyujściu od ubiegłego roku można też dzięki porozumieniu z RZGW Gdańsk z bliska oglądać obiekty hydrotechniczne, m.in. zrewitalizowaną śluzę łączącą Tor Regatowy z Wisłą. Wytyczony został tam szlak spacerowy.
Jak wypożyczyć rower?
W tym roku wypożyczalnia rowerów ruszy na  przełomie maja i czerwca. Więcej informacji o zasadach bezpłatnego korzystania ze sprzętu wodnego w Brdyujściu znajduje się na stronie Klubu Sportów Wodnych Bydgoszcz Brdyujście.
http://ksw.bydgoszcz.pttk.pl/?page_id=2543
Nowe wiaty i łodzie w Brdyujściu Nowe wiaty i łodzie w Brdyujściu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.