Strefa z grami i bieżnią na Błoniu

Zlecamy realizację kolejnego dużego zadania wybranego przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na ogólnodostępnym placu przy ul. Stawowej zaprojektujemy i zbudujemy bieżnię tartanową. Obok będzie można też zagrać w ping-ponga, piłkarzyki i ćwiczyć strzały na bramkę.
Inwestycja zrealizowana zostanie na terenach przyszkolnych przy ul. Stawowej 53. Bieżnia powstanie wzdłuż wielofunkcyjnych boisk, które zostały wybudowane w ostatnich latach. Wstępnie zakłada się, że będą na niej wytyczone 2 tory –będzie miała długość około 80 metrów. Zakończona będzie piaskownicą pozwalającą na oddawanie skoków w dal. Pomiędzy boiskami ustawiona zostanie też interaktywna bramka do piłki nożnej typu ShotSpot. Umożliwia ona ćwiczenie perfekcyjnych strzałów. Bliżej szkoły stanąć mają natomiast stoły do gry w ping-ponga i piłkarzyki.

Za budynkiem szkoły przewiduje się utworzenie strefy gier interaktywnych typu audiozone, dance floor. Są to urządzenia generujące dźwięki i sygnały zachęcające do wykonywania określonych aktywności. Ćwiczą też szybkość, spostrzegawczość i pamięć. Część z nich współpracuje też przez złącze USB z telefonami komórkowymi.
Teren zostanie też doposażony w ławki i kosze na śmieci.
Pomysł budowy Strefy Aktywności na ogólnodostępnym terenie przyszkolnym przy ul. Stawowej 53 w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski zdobył na Błoniu najwięcej głosów. Na to zadanie wskazało około 700 mieszkańców. Na projekt i prace budowlane zarezerwowaliśmy 380 tysięcy złotych. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Zakładamy, że po zawarciu umowy prace projektowe i budowlane zajmą około 5 miesięcy.
Strefa z grami i bieżnią na Błoniu Strefa z grami i bieżnią na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.