Orlik lekkoatletyczny w Fordonie – umowa podpisana

Na stadionie przy ul. Piwnika Ponurego powstanie orlik lekkoatletyczny. 11 kwietnia podpisaliśmy umowę z wykonawcą na dokończenie inwestycji. Z pomysłu mieszkańców będziemy mogli korzystać w drugiej połowie roku.
Pomysł budowy obiektu sportowego w Nowym Fordonie został zgłoszony w ramach piątej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zagłosowało 2,5 tys. mieszkańców. W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal.
Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami. Cały teren zyska ogrodzenie.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku w lipcu została podpisana umowa z wykonawcą na realizację ww. robót i jeszcze w tym samym miesiącu rozpoczęły się prace. Ze względu na liczne opóźnienia i nie wykonywanie robót zgodnie z harmonogramem została zerwana umowa z dotychczasowym wykonawcą firmą DBM Services. W ramach inwestycji dotychczas wykonano jedynie demontaż stadionu ze starych elementów oraz wykopano istniejącą nawierzchnię.
W powtórzonym przetargu zwyciężyło konsorcjum firm BOGMAR sp. z o.o. i AB FACTOR - z Bydgoszczy, które zaoferowało 6-letnią gwarancję. Koszt inwestycji wyniesie ponad 2,4 mln zł. Planowane zakończenie prac to druga połowa tego roku. Miasto także wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowa Polska".
Orlik lekkoatletyczny w Fordonie – umowa podpisana Orlik lekkoatletyczny w Fordonie – umowa podpisana Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:01 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.