BBO – nowy rowerowy tor na Miedzyniu

17 maja ogłosiliśmy przetarg na budowę ogólnodostępnego toru do jazdy na rowerze. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach będą mogli cieszyć się przez cały rok nowym torem do pumptracku. Inwestycja ma powstać na Miedzyniu, pomiędzy ulicą Tczewską, a Krośnieńską. O jej realizacji zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Na torze będą mogli bezpiecznie jeździć rowerzyści, miłośnicy jazdy na BMX, skaterzy, rolkarze i longboarderzy,  o każdym stopniu umiejętności. W skrócie, „pumptrack” to jazda rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo trasie. Co ciekawe, jazda odbywa się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowaniu ciała rowerzysty.
Projekt budowy wyczynowego toru do pumptracku został zgłoszony przez mieszkańców w ramach  zeszłorocznego Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdobywając 480 głosów okazał się zwycięskim zadaniem w tej dzielnicy. Pomysłodawcy chcą by był to ogólnodostępny, bezobsługowy rowerowy plac zabaw, ze specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód składającym się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych hopek. Będzie on przeznaczony dla starszych dzieci i początkujących zawodników.
Pumptrack będzie liczył około 270 metrów kwadratowych powierzchni, co będzie stanowiło średniej wielkości  tor rowerowy pumptrack (EasyPump). Budowie toru towarzyszyć będzie plac do odpoczynku i przygotowania do jazdy. Znajdą się w nim ławki i  stojaki na rowery.
Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 3 czerwca.  W przypadku rozstrzygnięcia tor powinien zostać oddany do użytku pod koniec tego roku.
Przypominamy, że trwa zgłaszanie przez bydgoszczan projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się  na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
BBO – nowy rowerowy tor na Miedzyniu BBO – nowy rowerowy tor na Miedzyniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.