Zgłoś projekt do BBO – autobus zaparkuje na osiedlach

Trwa zgłaszanie przez bydgoszczan projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się  na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo   
Zapraszamy na spotkania informacyjne - chcemy pomóc mieszkańcom przy wypełnianiu formularzy zgłoszeniowych projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów, a tym samym do współdecydowania o tym, jak zmieni się nasze miasto i osiedla.

Gdzie i kiedy zaparkuje zabytkowy autobus?
Zabytkowy autobus pojawi się w następujących lokalizacjach:
- Fordon, osiedle Tatrzańskie (obok Galerii Fordon i targowiska)
Środa (15 maja), godz. 9.00-12.00.
- osiedle Okole (Rondo Grunwaldzkie)
Czwartek (16 maja), godz. 10.00-13.00.
- osiedle Leśne (Dworzec PKP Bydgoszcz Leśna)
Piątek (24 maja), godz. 9.00-12.00.
- osiedle Szwederowo (ul. Konopnickiej, przy „niebieskim” pawilonie)
Sobota (25 maja), godz. 9.00-12.00.
- osiedle Wyżyny (plac przy ul. Magnuszewskiej/Modrakowej)
Poniedziałek (27 maja), godz. 9.00-12.00.

Zapraszamy na spotkania
Wszystkich zainteresowanych mieszkańców zapraszamy także na otwarte warsztaty pisania projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się we wtorek (21 maja) w godz. 15.00-18.00 w sali im. Wojciecha Łochowskiego przy ul. Jezuickiej 2. 

Ponadto odbędą się spotkania dedykowane seniorom i młodzieży:
- spotkanie z młodzieżą odbędzie się w środę (22 maja) w godz. 13.00-15.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.
- spotkanie z seniorami odbędzie się we wtorek (28 maja) o godz. 17.00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.
W sprawie udziału w spotkaniach prosimy o kontakt na adres: konsultacje@um.bydgoszcz.pl

Skorzystaj z projektów studentów UTP
Zachęcamy bydgoszczan do zgłoszenia pomysłów do BBO, w których mogą wykorzystać projekty wykonane przez studentów Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Projekty studentów wzornictwa mogą pomóc Państwu w opracowaniu pomysłu w ramach BBO na przykład na podwórko, ulicę czy skwer. Zainspirują, pokażą jak można zrobić to inaczej. Z projektami studentów wzornictwa można zapoznać się TUTAJ.
Zachęcamy również do odwiedzenia wystawy projektów studenckich dedykowanych bydgoskiej przestrzeni miejskiej. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wykład dr hab. Romualda Fajtanowskiego prof. UTP i dr Ewy Raczyńskiej-Mąkowskiej omawiający zakres i sposób pracy, uzyskane efekty oraz potencjał na przyszłość. 
Otwarcie wystawy odbędzie się  w piątek (17 maja) o godzinie 18:00.  Na wykłady zapraszamy o godzinie 18:30. Projekt jest finansowany przez Miasto Bydgoszcz.
Miejsce: STAN UŻYTKU miejsce edukacji i działań miejskich (ul. Śniadeckich 4). Wystawę będzie można odwiedzić w dniach 17-30 maja 2019 r.

Jakie projekty można zgłaszać?
•    Małe projekty społeczne - ta kategoria została stworzona specjalnie z myślą o młodzieży i bydgoskich seniorach. W ramach małych projektów społecznych będą mogły być zgłaszane działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł.
•    Na projekty osiedlowe przeznaczone jest ponad 12 mln zł, zgodnie z podziałem środków na poszczególne Osiedla
Podział pieniędzy  przeznaczonych na dane osiedle  znajduje się TUTAJ.
•    Z kolei na projekty ponadosiedlowe przeznaczamy kwotę blisko 3, 5 mln zł. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 1.700.600 zł.
Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Szczegółowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ.
Zgłoś projekt do BBO – autobus zaparkuje na osiedlach  Zgłoś projekt do BBO – autobus zaparkuje na osiedlach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.