Strefa dla biegaczy, skoczków i tenisistów

Wkrótce rozbudujemy strefę aktywnej rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 4 w Starym Fordonie o bieżnię lekkoatletyczną, skocznię w dal oraz półkort. To kolejne zadanie, które realizujemy przy ul. Wyzwolenia w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 
Rozbudowa polegać ma na adaptacji kolejnej części placu na cele rekreacyjne. Wymienimy  nawierzchnię  na poliuretanową z wyrysowanym półboiskiem do piłki ręcznej i półkortem do tenisa ziemnego. Dobudujemy też ściankę treningową (do odbijania piłki) z namalowaną siatką do tenisa i bramką do piłki ręcznej. Poza tym wykonamy  bezpieczną, 4-torową bieżnię lekkoatletyczną i skocznię w dal. Na torach zastosujemy również bezpieczną nawierzchnię.

Obecnie trwa przetarg mający wyłonić wykonawcę zadania. Zależy nam, by inwestycja zakończyła się jesienią. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na rozbudowę  strefy aktywnej rekreacji głosowało w trakcie ostatniej edycji programu blisko 300 mieszkańców.
Pierwszą część strefy oddano do użytku wiosną ubiegłego roku.
 Kosztowała ona 260 tysięcy złotych.  Na bezpiecznej nawierzchni  wytyczono strefę do gry w klasy i innych zabaw plenerowych. Powstała poza tym strefa urządzeń plenerowej siłowni oraz pojawiły się drabinki do ćwiczeń sprawnościowych,  na których można trenować street workout/kalistenikę. Na terenie ustawiono ławeczki.

W ubiegłym roku dzięki środkom BBO udało się również zbudować twardą nawierzchnię na ul. Celnej, która ułatwia m.in. dojście do szkoły. To zadanie pochłonęło ponad pół miliona złotych.
Projekt w liczbach:

    Długość bieżni – 60 m
    Długość skoczni w dal 7,2 m+rozbieg
    Powierzchnia półkortu – 329 metrów kwadratowych


Przypominamy, że trwa zgłaszanie przez bydgoszczan projektów do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się  na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo


Strefa dla biegaczy, skoczków i tenisistów Strefa dla biegaczy, skoczków i tenisistów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:42 Rating: 5

1 komentarz:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.