Co dla seniorów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim?

W tym roku Bydgoski Budżet Obywatelski wzbogacił się o małe projekty społeczne, które mogą zgłaszać seniorzy. Do 12 czerwca czekamy na pomysły mieszkańców do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zgodnie z zasadami BBO to bydgoszczanie zgłaszają wykonanie nowych inwestycji i realizację wydarzeń.

We wtorek, 28 maja w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 spotkaliśmy się z seniorami, by omówić zasady Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem małych projektów społecznych – nowej formie realizacji działań, które nie mają charakteru inwestycyjnego. Zachęcaliśmy seniorów do aktywnego zgłaszania swoich pomysłów – właśnie w ramach małych projektów społecznych.

W ramach tej kategorii BBO mogą być zgłaszane działania m.in. z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł. Można zgłosić koncert, zajęcia dla seniorów lub dzieci, warsztaty, wycieczki, festyny, gry miejskie i inne.
Ponadto zgłaszać można projekty osiedlowe – zgodnie z podziałem środków finansowych na dane osiedla - np. odnowę parków czy skwerów, posadzenie dodatkowych drzew, place zabaw, siłownie zewnętrzne, plac do street workoutu, wybieg dla psów, ławki, monitoring miejski, parkingi, chodniki. Swój pomysł można zgłosić także w kategorii ponadosiedlowej. Na to działanie przeznaczyliśmy łącznie kwotę 3,5 mln zł.
Zachęcamy bydgoszczan również do zgłaszania pomysłów do BBO, w których mogą wykorzystać projekty wykonane przez studentów Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Projekty studentów wzornictwa mogą być wykorzystane np. przy zgłoszeniu pomysłu  na podwórko, ulicę czy skwer. Z projektami studentów wzornictwa można zapoznać się TUTAJ.
Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.
Szczegółowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy znajduje się  na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo 


  

 

Co dla seniorów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim? Co dla seniorów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim? Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:36 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.