Długa niedziela autobusu BBO

 Już tylko do 12 czerwca można zgłaszać projekty do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji mieszkańcy wybiorą zadania za rekordową kwotę – 16 mln zł. Mieszkańcy zgłosili już ponad 200 pomysłów. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
W najbliższą niedzielę (9.06) w godz. 11-14 zabytkowy autobus BBO zaparkuje na ul. Długiej (róg z ul. Jezuicką). Pomożemy mieszkańcom wypełnić formularz zgłoszeniowy i wyjaśnimy zasady BBO.
 Zachęcamy do zgłaszania swoich pomysłów, a tym samym do współdecydowania o tym, jak zmienią się nasze osiedla i miasto. Spotkaliśmy się już z przedstawicielami Rad Osiedli i młodzieżą z Młodzieżowej Rady Miasta Bydgoszczy, odbyliśmy dyżur pisania projektów dla mieszkańców. Byliśmy również autobusem na innych osiedlach naszego miasta. Autobus Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odwiedził Fordon, Okole, Osiedle Leśne, Szwederowo i Wyżyny.
Jakie projekty można zgłaszać?
•    małe projekty społeczne - mogą być zgłaszane działania m.in. z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł. Można zgłosić np. koncerty, zajęcia dla dzieci, warsztaty, wycieczki, festyny, gry miejskie i wiele innych.
•    projekty osiedlowe, zgodnie z podziałem środków na poszczególne Rady Osiedla (podział na osiedla znajduje się na stronie www.bdgbo.pl).
Można zgłosić np. odnowę parków lub skwerów, posadzenie dodatkowych drzew, place zabaw,  siłownię zewnętrzną, plac do street workoutu, wybieg dla psów, ławki, monitoring miejski, parkingi, chodniki, zadania nieinwestycyjne (koncerty, festyny, zawody sportowe) i wiele innych.
•    projekty ponadosiedlowe – jeden projekt nie może przekroczyć wartości 1.700.600 zł, projekty ponadosiedlowe muszą uzyskać poparcie co najmniej 3 Rad Osiedla.

Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
Długa niedziela autobusu BBO Długa niedziela autobusu BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.