BBO – zgłoś park kieszonkowy!

Do 12 czerwca czekamy na projekty mieszkańców do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji zrealizujemy zwycięskie pomysły za rekordową kwotę – 16 mln zł. Zachęcamy Państwa do zgłaszania parków kieszonkowych – przygotowaliśmy propozycje lokalizacji. Czas na zgłoszenie projektów do BBO już tylko do 12 czerwca – formularz znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
Pierwszy w Bydgoszczy park kieszonkowy powstał u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej. Miniogród ma być miejscem odpoczynku i relaksu w otoczeniu przyrody. Ideą tworzenia parków kieszonkowych jest zaaranżowanie miejsca w środku gęstej zabudowy, która będzie zieloną przestrzenią służącą mieszkańcom do odpoczynku. Miniparki to sprawdzony sposób dużych aglomeracji na wytyczanie małych enklaw przyrody – takie parki są obecne miastach na całym świecie, także w Polsce, m. in. w Krakowie, Wrocławiu czy Łodzi.
Taki park powstał w Bydgoszczy na terenach zielonych na rogu ul. Gdańskiej i Mickiewicza. Dzięki przemyślanej aranżacji pośród ścisłej zabudowy powstanie niewielki plac z nasadzeniami, które mają pozwolić na chwilę relaksu. Park kieszonkowy (z jednym wejściem od strony ul. Mickiewicza) powstanie na zieleńcu znajdującym się pomiędzy południową jezdnia ul. Mickiewicza i budynkiem przy ul. Gdańskiej 68. Koncepcja zakłada wytyczenie krótkiej ścieżki z kolistym placem, przy którym ustawione będą ławki, murki pełniące rolę  siedzisk. Uwzględnia ona również dosadzenie drzew oraz rabaty z kwitnącymi krzewami i bylinami.
Lista proponowanych lokalizacji parków kieszonkowych:
1             ul. Bydgoska
2             ul. Jagiellońska
3             ul. Byszewska
4             ul. Grodziska
5             ul. Leszczyńskiego/ Czackiego
6             ul. Brzozowa
7             ul. Walecznych

Szczegółowe dane znajdują się TUTAJ.
Czekamy również na propozycje innych lokalizacji parków kieszonkowych.

Długa niedziela autobusu BBO

W najbliższą niedzielę (9.06) w godz. 11-14 zabytkowy autobus BBO zaparkuje na ul. Długiej (na rogu z ulicą Jezuicką). Pomożemy mieszkańcom wypełnić formularz zgłoszeniowy i wyjaśnimy zasady BBO.

Jak zgłosić projekt?

Zgłaszanie projektów odbywać się będzie -  jak co roku – za pośrednictwem elektronicznej aplikacji na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo oraz papierowo, poprzez wrzucenie formularzy  do urn rozlokowanych w: Urzędzie Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, ul. Grudziądzka 9-15, ul. Wojska Polskiego 65), centrum handlowym Zielone Arkady (ul. Wojska Polskiego 1) oraz w placówkach oświatowych. Każdy mieszkaniec Bydgoszczy (który najpóźniej w dniu składania wniosku ukończył 16 lat) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.BBO – zgłoś park kieszonkowy! BBO – zgłoś park kieszonkowy! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.