Ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów do BBO

Jeszcze tylko przez trzy dni czekamy na projekty mieszkańców do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. O północy, 12 czerwca zakończy się etap zgłaszania pomysłów na ulepszanie miejskich przestrzeni. To ostatnia szansa, by zgłosić swój pomysł zagospodarowania osiedla, mały projekt społeczny lub projekt ponadosiedlowy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo.

Jakie projekty można zgłaszać?

•   Małe projekty społeczne - ta kategoria została stworzona specjalnie z myślą o młodzieży i bydgoskich seniorach. W ramach małych projektów społecznych będą mogły być zgłaszane działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, sportu, sztuki, ekologii czy kultury. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 46.830 zł.
•   Na projekty osiedlowe przeznaczone jest ponad 12 mln zł, zgodnie z podziałem środków na poszczególne Osiedla
Podział pieniędzy  przeznaczonych na dane osiedle  znajduje się TUTAJ
•   Z kolei na projekty ponadosiedlowe przeznaczamy kwotę blisko 3,5 mln zł. Jeden projekt nie może przekroczyć wartości 1.700.600 zł.

Skorzystaj z projektów studentów UTP

Zachęcamy bydgoszczan do zgłoszenia pomysłów do BBO, w których mogą wykorzystać projekty wykonane przez studentów Wzornictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Projekty studentów wzornictwa mogą pomóc Państwu w opracowaniu pomysłu w ramach BBO na przykład na podwórko, ulicę czy skwer. Zainspirują, pokażą jak można zrobić to inaczej. Z projektami studentów wzornictwa można zapoznać się TUTAJ.

BBO – zgłoś park kieszonkowy!

Zachęcamy Państwa do zgłaszania parków kieszonkowych – przygotowaliśmy propozycje lokalizacji. Taki park powstał w Bydgoszczy na terenach zielonych na rogu ul. Gdańskiej i Mickiewicza. Dzięki przemyślanej aranżacji pośród ścisłej zabudowy powstanie niewielki plac z nasadzeniami, które mają pozwolić na chwilę relaksu. Park kieszonkowy (z jednym wejściem od strony ul. Mickiewicza) powstanie na zieleńcu znajdującym się pomiędzy południową jezdnia ul. Mickiewicza i budynkiem przy ul. Gdańskiej 68. Koncepcja zakłada wytyczenie krótkiej ścieżki z kolistym placem, przy którym ustawione będą ławki, murki pełniące rolę  siedzisk. Uwzględnia ona również dosadzenie drzew oraz rabaty z kwitnącymi krzewami i bylinami.
Lista proponowanych lokalizacji parków kieszonkowych:

    ul. Bydgoska
    ul. Jagiellońska
    ul. Byszewska
    ul. Grodziska
    ul. Leszczyńskiego/ Czackiego
    ul. Brzozowa
    ul. Walecznych

Szczegółowe dane znajdują się TUTAJ.

Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Szczegółowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się  na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
Ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów do BBO Ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów do BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.