Fordon z nową sceną plenerową

Rozpoczęła się budowa nowej funkcjonalnej sceny plenerowej w Fordonie. Przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 uporządkowany zostanie także przyległy teren. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Nowa scena powstanie w miejscu istniejącej, która nie gwarantowała już odpowiednich warunków do występów organizowanych na powietrzu. Projekt zakłada wyburzenie istniejącego podestu, budowę nowej sceny wraz ze schodami oraz jej zadaszenie - dwuspadowy dach będzie miał kształt łuku.
Obiekt będzie wyposażony w balustrady, a także w zewnętrzną instalację elektryczną umożliwiającą np. podłączenie nagłośnienia. Poza tym, inwestycja zakłada uporządkowanie przyległego terenu.
 
Prace rozbiórkowe starej sceny zostały już zakończone. Obecnie trwają roboty związane z fundamentami pod nową konstrukcję sceny oraz zadaszenia. Zakończenie prac planowane jest wstępnie jeszcze w te wakacje.
Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 przy ul. Krysiewiczowej rozpoczął swoją działalność w 1998 roku. Wychowankami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Liczba stałych uczestników zajęć to ponad 1 tys. osób, a imprezy okolicznościowe gromadzą zawsze liczną grupę uczestników.
Inwestycja realizowana będzie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zadanie związane z budową nowej sceny głosowało ponad 640 osób. Na ten cel miasto zarezerwowało 250 tysięcy złotych.
Nowa scena przy MDK nr 5 w liczbach:
•    Długość – 11,32m

•    Szerokość – 6,2 m

•    Powierzchnia 70 m2

Warto wiedzieć
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.
W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Fordon z nową sceną plenerową Fordon z nową sceną plenerową Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:53 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.