Kolejne kamery na bydgoskich ulicach

Przygotowujemy się do objęcia miejskim monitoringiem kolejnych ulic i parków. Kamery pozwalają służbom szybciej reagować na ewentualne zagrożenia.
Liczba kamer w Bydgoszczy od kilku lat sukcesywnie rośnie. Jeszcze w 2012 roku porządku pomagało pilnować 91 kamer. Obecnie pracuje już 228 urządzeń. Przygotowujemy się do zainstalowania kolejnych. Część lokalizacji wskazali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Jeszcze jesienią chcemy uruchomić między innymi dwie kamery w Nowym Fordonie w rejonie skrzyżowania ulic Skarżyńskiego i Zürna. Obecnie przygotowujemy się do wyboru wykonawcy zadania.
Dodatkowy punkt monitoringu powstanie też na skrzyżowaniu rewitalizowanej ulicy Chrobrego z Pomorską. W poprzednich latach udało się, w oparciu o BBO, przebudować chodniki, zainstalować kamery na skrzyżowaniu z ul. H. Sienkiewicza i obsadzić ulicę drzewami. Dzięki bardzo korzystnym rozstrzygnięciom przy przetargach na zadania lokowane na Szwederowie możliwa będzie instalacja kamery na skrzyżowaniu ulic Ugory i Konopnej.
Warto dodać, że w monitoring wyposażamy również rewitalizowany park Ludowy im W. Witosa. Zgodnie z projektem, przy odnowionych alejkach stanęły słupy, na których zamontowaliśmy 12 kamer. Ze względu na zmianę charakteru parku, korygowana jest dokumentacja projektowa, która pozwoli dokończyć wszystkie prace w tym miejscu w najbliższych miesiącach.
Co roku zapewniamy też środki na niezbędną modernizację i wymianę funkcjonujących urządzeń. Nowe kamery wymieniliśmy między innymi na ulicy Gdańskiej.

W poprzednich latach w oparciu o BBO monitoring instalowaliśmy również na osiedlach Okole, Wilczak, Bartodzieje i Szwederowo. W ubiegłym roku miejskie kamery pomogły ujawnić ponad 4 tysiące wykroczeń i przestępstw. Monitoring najbardziej skuteczny okazał się przy ujawnianiu bójek i awantur, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, osób nietrzeźwych, źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków. System obsługiwany jest przez pracowników Straży Miejskiej.
Warto wiedzieć
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.
W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Kolejne kamery na bydgoskich ulicach Kolejne kamery na bydgoskich ulicach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:46 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.