Kreatywne podwórko na Kapuściskach – ogłosiliśmy przetarg

Pomysł stworzenia „Kreatywnego Podwórka” przy Szkole Podstawowej nr 46 zgłosili sami mieszkańcy. W Bydgoskim Budżecie Obywatelskim ten projekt zyskał najwięcej głosów na Kapuściskach. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na jego realizację. Podwórko ma powstać pod koniec tego roku.
Pomysłodawcy nazywając projekt „Kreatywne Podwórko” założyli, że będzie to strefa aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W głosowaniu miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego okazało się strzałem w dziesiątkę. Niemała gratka czeka w szczególności lekkoatletów, ale również przedstawicieli innych dyscyplin sportu. Wybudowana zostanie trzytorowa bieżnia tartanowa i skocznia w dal. Umożliwi to przeprowadzenie treningu szybkościowego.
Stworzony zostanie także plac gier, który umożliwi nie tylko zabawę ale i naukę. Przestrzeń będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - na placu zaprojektowano wielobarwne gry podwórkowe takie jak typu „ślimak alfabet”, dwie typu „ślimak liczby”, „kompas” i „gąsienica”. 
Inwestycja powstanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 46 im. Unii Europejskiej przy ul. Kombatantów 2. Planujemy, że mieszkańcy będą mogli skorzystać z Kreatywnego Podwórka pod koniec 2019 roku. Chętnych do realizacji tego zadania poznamy pod koniec lipca br. Wcześniej w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przy ulicy Kombatantów powstał bogato wyposażony plac zabaw.

Warto wiedzieć:
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Kreatywne podwórko na Kapuściskach – ogłosiliśmy przetarg Kreatywne podwórko na Kapuściskach – ogłosiliśmy przetarg Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.