Wypij kawę nad Starym Kanałem Bydgoskim

W każdą niedzielę lipca i sierpnia, członkowie Rady Osiedla Okole oraz Rady Osiedla Wilczak-Jary, zapraszają na spotkania z kawą na Plantach Starego Kanału Bydgoskiego.
Na spotkaniu (od godz. 13.00 do godz. 15.00), oprócz wypicia filiżanki bezpłatnej kawy, odwiedzający będą mogli porozmawiać o roli Rad Osiedli, o zasadach panujących w samorządzie terytorialnym, a także będą mogli posłuchać o historii Starego  Kanału Bydgoskiego.
W trakcie spotkania będzie można również wyrazić swoją opinię w trwającej aktualnie weryfikacji obywatelskiej Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Wokół Starego Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze wyremontujemy spacerowe alejki. Po stronie Okola wytyczymy też drogę dla rowerzystów. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku rozpoczniemy realizację pierwszych projektów ponadosiedlowych. To duże zadania realizowane na kilku osiedlach, na które zarezerwowaliśmy większe środki. W trakcie ostatniego głosowania bydgoszczanie uznali, że warto je wydać na kolejne prace przy rewitalizacji Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. W pierwszej kolejności zamierzamy przebudować część alejek znajdujących się pomiędzy śluzami w rejonie ul Wrocławskiej i Czarnej Drogi. Więcej możemy przeczytać o tym TUTAJ.

Warto wiedzieć:
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Wypij kawę nad Starym Kanałem Bydgoskim Wypij kawę nad Starym Kanałem Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:30 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.