Nową ścieżką wokół Starego Kanału Bydgoskiego

Wokół Starego Kanału Bydgoskiego pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarnej Drodze wyremontujemy spacerowe alejki. Po stronie Okola wytyczymy też drogę dla rowerzystów. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
W tym roku rozpoczniemy realizację pierwszych projektów ponadosiedlowych. To duże zadania realizowane na kilku osiedlach, na które zarezerwowaliśmy większe środki. W trakcie ostatniego głosowania bydgoszczanie uznali, że warto je wydać na kolejne prace przy rewitalizacji Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim. W pierwszej kolejności zamierzamy przebudować część alejek znajdujących się pomiędzy śluzami w rejonie ul Wrocławskiej i Czarnej Drogi.
Trasa zlokalizowana po północnej stronie będzie miała charakter ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 metra. Zacznie się przy ul. Kanałowej i prowadzić będzie w bliskim sąsiedztwie brzegu. Natomiast aleja na brzegu południowym będzie węższa (około 2 metry) i będzie przewidziana dla pieszych. Trasa okalająca tę część kanału będzie też doskonałym miejscem dla biegaczy z Okola i Wilczaka. Nowe trakty zostaną wyłożone wysokiej jakości nawierzchnią mineralną, która jest najbardziej przyjazna dla wiekowych drzew rosnących w parku. Od razu zarezerwowane zostaną też miejsca na nowe ławki.
Obecnie trwa postępowanie, które wyłoni projektanta. Po ich zakończeniu zlecimy  prace budowlane. W kolejnym etapie możliwe będzie też wykonanie nowych fontann na wodzie. Łącznie na inwestycje nad Starym Kanałem Bydgoskim zarezerwowaliśmy pulę 1,6 mln zł.
W poprzednich latach rewitalizowaliśmy  fragment Parku nad starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy ulicami Wrocławską i rondem Grunwaldzkim. Wprowadziliśmy tam nowe nasadzenia, kładki i elementy małej architektury. Wydaliśmy na ten cel 3,5 mln zł.
Na terenie parku po stronie osiedla Wilczak powstały też nowe chodniki, plac do Street Workout i monitoring. Te elementy finansowaliśmy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Warto dodać, że w sąsiedztwie Starego Kanału Bydgoskiego realizowane będą również inne zadania. Planowane jest doposażenia wybiegu dla psów (na wysokości mostu kolejowego) i montaż piłkochwytów na polanie w parku oraz zlokalizowanie na bulwarze im. S. Malinowskiego stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Te zadania w ramach BBO zgłosili mieszkańcy osiedla Okole


Nową ścieżką wokół Starego Kanału Bydgoskiego Nową ścieżką wokół Starego Kanału Bydgoskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.