Bezpieczny wyjazd z osiedla Tatrzańskiego

Rozpoczęła się budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pelplińskiej, Orląt Lwowskich oraz Lawinowej. Zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo kierowców wyjeżdżających z podporządkowanych ulic oraz pieszych przekraczających jezdnie.
Sygnalizacja świetlna jest montowana na wszystkich wlotach skrzyżowania Pelplińskiej, Orląt Lwowskich oraz Lawinowej.  Skorygowane zostanie też oznakowanie poziome. O poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu wnioskowali mieszkańcy osiedla Tatrzańskiego. Z przejść dla pieszych na ul. Pelplińskiej korzystają m.in. uczniowie. Obecnie trwa układanie niezbędnych instalacji. Wkrótce ustawione zostaną  sygnalizatory. Zakończenie wszystkich prac planowane jest jeszcze w trakcie wakacji. Koszt inwestycji to ponad pół miliona złotych.
Warto podkreślić, że na ul. Pelplińskiej w tym roku doświetlimy też  łącznie 4 przejścia dla pieszych. Wykorzystamy do tego nowoczesny system oświetlenia wertykalnego. Przejścia  wyposażymy w zestaw specjalistycznych lamp dobieranych indywidualnie dla konkretnej lokalizacji. W ten sposób samo przejście oraz strefa oczekiwania pieszego są doświetlone równomiernie w taki sposób, że pieszy dla nadjeżdżającego kierowcy jest zawsze przedstawiany jako jasny element na ciemniejszym tle.
W pierwszej kolejności zleciliśmy prace na 3 przejściach, które zgłosili mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Więcej światła po zmroku pojawi się w następujących lokalizacjach:
    ul. Pelplińska / ul. Derdowskiego (południowe przejście dla pieszych)
    ul. Pelplińska / ul. Jarużyńska
    ul. Pelplińska / ul. Galla Anonima
Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Pochłoną około 150 tysięcy złotych.
W wakacje ZDMiKP planuje też ogłosić  duży przetarg związany z pakietem zadań realizowanych w całym mieście. Wśród nich jest też kolejne przejście na ul. Pelplińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.  Więcej informacji na temat pozostałych inwestycji tego typu znajduje się w tekście „Inwestujemy w bezpieczeństwo”.
Bezpieczny wyjazd z osiedla Tatrzańskiego Bezpieczny wyjazd z osiedla Tatrzańskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.