Parking na Czyżkówku w budowie

Trwa budowa parkingu przy ul. Pod Borem na Czyżkówku. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ostatnich edycjach programu na to zadanie głosowało najwięcej mieszkańców.

Pierwszy etap zadania kosztuje 231 tysięcy złotych. W jego ramach powstaje 31 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, w tym dwa zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia wykładana jest betonową kostką. Montowane jest również oświetlenie.
Główne prace zakończą się jeszcze latem. Jednocześnie przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do rozszerzenia zadania. W trakcie ostatniej edycji BBO to własnie ten pomysł zdobył największą liczbę głosów. Warto podkreślić, że nowy parking zdecydowanie ułatwi parkowanie wielu osobom korzystającym z pobliskiego cmentarza.
W poprzednich latach na Czyżkówku dzięki BBO powstały też  m. in. nowe chodniki na ulicy Wiejskiej, Karolewskiej oraz rozbudowany został plac zabaw w rejonie ulicy Krajeńskiej.

Warto wiedzieć
W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 567 pomysłów. Za wszystkie dziękujemy! Zgłoszone przez mieszkańców projekty mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.
W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Parking na Czyżkówku w budowie Parking na Czyżkówku w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:10 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.