Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu– ogłosiliśmy przetarg

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wlkp. powstanie integracyjny ogród społecznościowy z placami zabaw oraz siłownią plenerową – właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania.
Skwer 16. Pułku Ułanów Wlkp. czeka wiele zmian. Mieszkańcy uznali, że powinien on stać się ogrodem rekreacyjnym z placami zabaw dla młodszych i starszych dzieci i siłownią plenerową. Mieszkańcy Błonia w trakcie głosowania nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim uznali, że powinien on pełnić szereg funkcji zachęcających do rekreacji i odpoczynku na świeżym powietrzu. Na taki sposób zagospodarowania skweru zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na realizację tego zadania.
Projekt koncepcji zagospodarowania tego terenu obejmuje uporządkowanie ciągów pieszych, zastosowanie małej architektury, wyznaczenia nowych miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Na skwerze pojawią się także place zabaw dla młodszych i starszych oraz siłownia zewnętrzna.  Wszystkie urządzenia zostaną wkomponowane w istniejącą zieleń. Nie zabraknie nowych nasadzeń krzewów oraz oświetlenia.  Cała przestrzeń będzie dostosowana do osób z niepełnosprawnościami,  duża część urządzeń rekreacyjnych będzie im specjalnie dedykowana.
Plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią gumową oraz mineralną będzie bogato wyposażony. Pojawią się na nim zestawy zabawowe dla najmłodszych z wieżą, zjeżdżalnią oraz pomostem, huśtawki oraz huśtawka typu bociane gniazdo, bujaki i piaskownica. Dla starszych zamontowany zostanie zestaw zabawowy z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami linowymi oraz ściankami wspinaczkowymi. Ponadto pojawią się zestawy sprawnościowe do wspinania się po linach. . Na skwerze pojawi się także 2,5 metrowa trampolina do skakania. Dla lubiących umysłowy wysiłek przewidziano stół do grania w szachy.
Na całym terenie zostanie zamontowanych kilkanaście  ławek, w tym trzy dedykowane seniorom oraz jedna dla matek karmiących. Pojawią się także kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.  Nowa zieleń zostanie posadzona przy nowopowstałych placach i ciągach pieszych. Barwne krzewy i pachnące kwiaty stworzą efekt otwartej przestrzeni, na której jest przytulniej i spokojniej.  Łącznie zostanie zasadzonych niemal 1.400 krzewów.
Na chętnych do realizacji tego zadania czekamy  do 8 sierpnia 2019 roku. Integracyjny Ogród Społecznościowy ma powstać jesienią tego roku.
Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu– ogłosiliśmy przetarg Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu– ogłosiliśmy przetarg Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:27 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Super to wszystko będzie wyglądalo na skwerze, ale niestety zabrakło kamer, co spowodowałoby zmniejszenie się grup pijackich w parku, którzy nie krepują się w ogóle załatwiając swoje potrzeby w krzakach przy bawiących się dzieciach. W dalszym ciągu problem pozostaje.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.