Koncerty plenerowe nad Balatonem

W zeszłym roku mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali w głosowaniu organizację plenerowych koncertów nad Balatonem. Zapraszamy na cykl czterech koncertów, które odbędą się na scenie plenerowej.  Pierwszy koncert, dedykowany w szczególności najmłodszym mieszkańcom, zatytułowany  „Ahoj przygodo - szantowe przygody nad wodą” odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 lipca o godz. 17.00. 
Zapraszamy na interaktywne spotkanie z piratami w muzyczno-wodnej odsłonie, angażujące dzieci i rodziców do wspólnej zabawy nad wodą. W zamyśle autorów wydarzenie wprowadzi wszystkich w świat morskiej przygody za pomocą konkursów i zabaw z użyciem sprzętu morskiego, pirackiego i wodnego. Animacje prowadzone będą przez animatorów w efektownych pirackich strojach. W programie między innymi:
- piosenki szantowe wykonywane na żywo przy udziale muzyki i zabawy;
- gra na bum bum rurkach do morskich piosenek;
- tańce i pirackie hulańce;
- gry i zabawy z użyciem grubej pirackiej liny, kół ratunkowych i dmuchanych flamingów;
- zabawy z użyciem armatek wodnych, wodnych balonów, rynienek do przelewania, gąbek do przenoszenia wody;
- mini festiwal baniek;
- piracka metamorfoza (tatuaże, balonowe szable, pirackie czapki);
- warsztaty naukowe i badawcze z użyciem wody.

W zeszłym roku w głosowaniu BBO za przeprowadzeniem koncertów plenerowych głosowało 198 osób. Wydarzenie organizacji plenerowych koncertów zostało wprowadzone do budżetu Miasta po dodatkowej analizie kosztów. Na Bartodziejach dodatkowa kwota ponad 125 tysięcy złotych pozwoli zorganizować pierwsze plenerowe koncerty nad Balatonem. Ta forma spędzania wolnego czasu w Bydgoszczy staje się coraz popularniejsza co pokazuje m.in. duża frekwencja na koncertach „Rzeka muzyki” organizowanych w centrum miasta. Scena znajdować się będzie przy budynku będącego w użyczeniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczeni” (ul. Polanka 13).

Kolejne koncerty plenerowe nad Balatonem odbędą się w następujących terminach:
10 sierpnia, Anna Hnatowicz wraz z zespołem i zespół rockowy BANAU,
24 sierpnia Bisz & B.O.K. i WMW
7 września: Queens of violins i Trzej tenorzy.
Warto wiedzieć:

Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Koncerty plenerowe nad Balatonem Koncerty plenerowe nad Balatonem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:10 Rating: 5

1 komentarz:

  1. IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM/1:
    IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM/1, kujawsko-pomorskie (wszystkie powiaty) od 14:00/27.07.2019 do 24:00/27.07.2019 deszcz 30 mm, porywy 80 km/h. Lokalnie możliwy grad. Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty. Prawdopodobieństwo 80%.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.