Nową ścieżką na plac zabaw

Wkrótce rozpocznie się budowa nowej ścieżki spacerowej wzdłuż Kanału Bydgoskiego na Flisach. Połączy ona most Grunwaldzki z terenami w rejonie ul. Śluzowej. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 Nową ścieżkę zbudujemy na terenach zielonych znajdujących się pomiędzy brzegiem Nowego Kanału Bydgoskiego i ulicą Bronikowskiego. Połączy okolicę mostu Grunwaldzkiego z terenami rekreacyjnymi w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Śluzową. Liczyć będzie blisko 250 metrów. Nawierzchnię wykonamy z materiału mineralnego. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 3 miesięcy.
Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budzęt Obywatelski. W ubiegłym roku ten projekt na osiedlu Flisy otrzymała największą liczbę głosów. Na osiedliu Flisy zgodnie ze wskazaniem mieszkańców dosadzimy również drzewa i wybudujemy przejście dla pieszych, które ułatwi dojście do placu zabaw  przy ul. Bronikowskiego. Plac powstał w ramach wcześniejszej edycji BBO.

Warto wiedzieć

Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Nową ścieżką na plac zabaw Nową ścieżką na plac zabaw Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 07:49 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Pojutrze jest listopad a ścieżki nie ma, Czy powstanie jeszcze w tym roku, czy dopiero na wiosnę?. Proszę o odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.