Kolejny parking na Kapuściskach

Przygotowujemy się do budowy kolejnych parkingów przy ul. Szarych Szeregów. Ogłosiliśmy przetarg na dobudowanie ponad 20 stanowisk w północnej części ulicy. Zadanie zrealizujemy w oparciu Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na miejsca parkingowe zaadaptowana zostanie część pasa drogowego, na którym zwyczajowo parkowali już mieszkańcy. Zakres prac obejmuje wykonanie 5 stanowisk postojowych wzdłuż wieżowca z numerem 12 po stronie wschodniej. Będzie to przedłużenie istniejącej zatoki.
Dodatkowe 15 stanowisk zbudujemy na wyspie, która obecnie ułatwia zawracanie na ulicy Szarych Szeregów. W tym miejscu zaprojektowaliśmy również szersze  miejsce dla osób z niepełnosprawnościami. Stanowiska będą wyłożone betonową kostką. 


Wokół parkingów przebudowane zostaną też fragmenty chodników oraz instalacje znajdujące się pod ziemią.
Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosowało na nią ponad 600 mieszkańców. W pierwszej kolejności powstał projekt. Teraz wybieramy wykonawcę prac  budowlanych. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 2 miesięcy.
W poprzednich latach na Kapuściskach zbudowaliśmy kilka nowych parkingów, w tym dwa na około 50 pojazdów przy ul. Szarych Szeregów. W tej części osiedla powstało około 50 dodatkowych stanowisk ułatwiających parkowanie. Miejsca postojowe budowaliśmy również przy ul. Sandomierskiej. Wraz z nowym basenem powstał też dodatkowy parking w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 5.
Warto wiedzieć
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na Państwa opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
Kolejny parking na Kapuściskach Kolejny parking na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:22 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.