Kolejny parking na Kapuściskach

Przygotowujemy się do budowy kolejnych parkingów przy ul. Szarych Szeregów. Ogłosiliśmy przetarg na dobudowanie ponad 20 stanowisk w północnej części ulicy. Zadanie zrealizujemy w oparciu Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na miejsca parkingowe zaadaptowana zostanie część pasa drogowego, na którym zwyczajowo parkowali już mieszkańcy. Zakres prac obejmuje wykonanie 5 stanowisk postojowych wzdłuż wieżowca z numerem 12 po stronie wschodniej. Będzie to przedłużenie istniejącej zatoki.
Dodatkowe 15 stanowisk zbudujemy na wyspie, która obecnie ułatwia zawracanie na ulicy Szarych Szeregów. W tym miejscu zaprojektowaliśmy również szersze  miejsce dla osób z niepełnosprawnościami. Stanowiska będą wyłożone betonową kostką. 


Wokół parkingów przebudowane zostaną też fragmenty chodników oraz instalacje znajdujące się pod ziemią.
Inwestycja trafiła do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosowało na nią ponad 600 mieszkańców. W pierwszej kolejności powstał projekt. Teraz wybieramy wykonawcę prac  budowlanych. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 2 miesięcy.
W poprzednich latach na Kapuściskach zbudowaliśmy kilka nowych parkingów, w tym dwa na około 50 pojazdów przy ul. Szarych Szeregów. W tej części osiedla powstało około 50 dodatkowych stanowisk ułatwiających parkowanie. Miejsca postojowe budowaliśmy również przy ul. Sandomierskiej. Wraz z nowym basenem powstał też dodatkowy parking w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 5.
Warto wiedzieć
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na Państwa opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
Kolejny parking na Kapuściskach Kolejny parking na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:22 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Dla mnie osoby, która nie posiada samochodu to jakaś masakra z tymi parkingami. W jednej rodzinie po 2-3 samochody albo samochody dostawcze. Zamiast pięknych drzew, krzewów, czy kwiatów. Na ul.Baczyńskiego 37 bardzo dużo drzew zostało ściętych i nic nie posadzono. Widok tylko na śmietniki sklepowe i parkingi wokół. Obok zaśmiecony las.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie jako przyjezdnego z Fordonu sugeruję rozbudowę/powiększenie istniejącego parkingu przy Szpitalu Miejskim na Kapuściskach. Na parkingu TAXI jeden pojazd na 20 metrach, natomiast dla odwiedzających szpital wszystko zastawione i do tego pojazdy parkują w przylegającym lesie pod drzewami pokonując uprzednio wysoki krawężnik. Miło by było zredukować ilość miejsc dla TAXI i dobudować parking wraz z chodnikiem. Koniecznie powinno oznakować miejsca do parkowania ponieważ kierowcy nie zdobyli tej umiejętności na Nauce Jazdy a teraz parkują na środku jak popadnie.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.