Nowe ścieżki i dodatkowe lampy na placu Chełmińskim

Zlecamy kolejny etap rewitalizacji parku na placu Chełmińskim. Jesienią planujemy rozbudować oświetlenie i rozpocząć przebudowę pierwszych ścieżek. Pojawią się też nowe elementy małej architektury. Inwestycję realizujemy w oparciu Bydgoski Budżet Obywatelski.
Plac Chełmiński staje się jednym z ulubionych miejsc rekreacji dla mieszkańców Okola, dlatego mieszkańcy zdecydowali, aby w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przeprowadzona została jego dalsza rewitalizacja. W pierwszej kolejności opracowany został projekt niezbędny do prowadzenia prac budowlanych.
Zakłada on odnowę i uporządkowanie terenu, w tym utwardzenie alejek dla pieszych i ścieżek rowerowych, a także ustawienie kolejnych urządzeń rekreacyjnych.  
W ramach poprzednich edycji BBO w tym miejscu zamontowano już urządzenia siłowni plenerowej, zbudowano plac do street workoutu, a także nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Poza tym za skwerze rozbudowano oświetlenie. Teraz realizowany będzie kolejny etap robót.
Będzie on polegać na remoncie południowej alejki biegnącej od ul. Chełmińskiej do Czarnej Drogi wraz z wejściami do parku. Dodatkowo ustawione zostaną kolejne stylowe latarnie. Przy ścieżkach ustawione zostaną też ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, dystrybutory woreczków do sprzątania po psach. W centralnej części parku zaplanowano też ustawienie stołu do tenisa.
Obecnie trwa przetarg, w którym wybieramy wykonawcę prac budowlanych. Zakładamy, że realizacja prac po podpisaniu umowy zajmie około czterech miesięcy. W trakcie głosowania na ten projekt wskazało ponad 130 mieszkańców. Warto dodać, że w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Okolu przygotowujemy się również do remontu ścieżek w Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim i budowy drogi rowerowej pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarną Drogą.

Warto wiedzieć

Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na Państwa opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
Nowe ścieżki i dodatkowe lampy na placu Chełmińskim Nowe ścieżki i dodatkowe lampy na placu Chełmińskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.