Koncert nad Balatonem: Bisz & B.O.K oraz W Mieście Wychowani

W sobotę, 24 sierpnia, nad Balatonem wystąpią Bisz i B.O.K oraz W Mieście Wychowani. Zapraszamy od godz. 17.00.

W zeszłym roku mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim organizację plenerowych koncertów nad Balatonem. Wydarzenie organizacji plenerowych koncertów zostało wprowadzone do budżetu Miasta. Na Bartodziejach dodatkowa kwota ponad 125 tysięcy złotych pozwoli zorganizować pierwsze plenerowe koncerty nad Balatonem. Ta forma spędzania wolnego czasu w Bydgoszczy staje się coraz popularniejsza co pokazuje m.in. duża frekwencja na koncertach „Rzeka muzyki” organizowanych w centrum miasta. Scena znajdować się będzie nad samym Balatonem.

W ramach cyklu nad Balatonem odbyły się już dwa koncerty: „Ahoj przygodo – szantowe przygody nad wodą” oraz występ Anny Hnatowicz oraz zespołu BANAU.

Relacje z wydarzeń można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

Kolejny koncert plenerowe nad Balatonem odbędzie się 7 września. Na scenie zaprezentują się Queens of violins i Trzej tenorzy.

Bisz (B.O.K)
Raper, poeta, kulturoznawca oraz autor słuchowisk radiowych. Od początku swojej twórczości doceniany z przemyślane teksty, dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, artysta roku 2012 magazynu Aktivist. Płyta „Labirynt Babel”, która została nagrana razem z macierzystym zespołem B.O.K zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży OLIS oraz doczekała się wielu bardzo pozytywnych recenzji. Jego ostatnia płyta "Wilczy Humor" nagrana z Liderem zespołu Pustki, Radkiem Łukasiewiczem została nominowana do tegorocznej nagrody muzycznej Fryderyki.
 

B.O.K
To ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie. Koncerty B.O.K to muzyczna uczta w wykonaniu liczącego siedem osób live bandu, który ma za sobą świetne przyjęcie na ważnych festiwalach m.in. Off Festiwal, Coke Live Festiwal, Hip-Hop Kemp, Slot Art Festiwal czy Męskie Granie, a także setkach koncertów w całym kraju i zagranicą. Wizytówką B.O.K jest sprawne poruszanie się po całym gatunkowym spektrum - od muzyki bitowej do ciężkich gitarowych brzmień, od klasycznych skrzypcowych motywów do jazzowych improwizacji. 
WMW - W Mieście Wychowani
Bydgoski zespół hip-hopowy założony w 2012 roku przez Vinsa i Festera reprezentujący klasyczny styl rymowania na bitach. W 2013 roku wydali wspólnie płytę "Back to the old school ", która została zamieszona na kanale poznańskiej wytwórni RPS Enterteyment. W 2016 roku do ekipy dołączył bydgoski producent Werni, co poskutkowało nową kooperacją Vins/ Werni i wydaniem krążka " Naturalnie". Wszystkie teksty napisał i nagrał Vins, natomiast za produkcję odpowiada Werni. W 2019 ekipa wydała płytę pt. "Negatyw", na której gościnnie pojawili się m.in. : Peja, Rafi, Dj Soina, czy Oer. W skład ekipy koncertowej wchodzą: Vins, Werni, Jendrzej, Fester.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Warto wiedzieć:
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.

Koncert nad Balatonem: Bisz & B.O.K oraz W Mieście Wychowani Koncert nad Balatonem: Bisz & B.O.K oraz W Mieście Wychowani Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:15 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.