Koncert nad Balatonem: Queens of Violin oraz Trzej Tenorzy

Zapraszamy na koncert w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sobotę, 7 września, nad Balatonem wystąpią Queens of Violin i Trzej Tenorzy. Zapraszamy od godz. 17.00. Wstęp wolny!
 
W zeszłym roku mieszkańcy osiedla Bartodzieje wybrali w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim organizację plenerowych koncertów nad Balatonem.
W ramach cyklu nad Balatonem odbyły się już trzy koncerty: 
- „Ahoj przygodo – szantowe przygody nad wodą” – galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ i TUTAJ.
- Anna Hnatowicz oraz zespół BANAU - galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.
- Bisz wraz z B.O.K oraz W Mieście Wychowani - galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ i TUTAJ.

Queens of Violin
Absolwentki Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego. Na stałe współpracują z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, grając na skrzypcach klasycznych. Zainspirowane twórczością Vanessy Mae. Duet założony w 2007 roku. Dzięki możliwości wykorzystania zarówno instrumentów elektrycznych jak i klasycznych, prezentują niezwykle bogaty repertuar. Na swoim koncie mają ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą. Dysponują dużym doświadczeniem, które w połączeniu z profesjonalizmem, gwarantuje wysoki poziom występów artystycznych.
 
Trzej Tenorzy – z akompaniamentem fortepianu (pianina elektrycznego)
Koncert Trzech Tenorów to niepowtarzalne spotkanie z młodymi, utalentowanymi i charyzmatycznymi śpiewakami, dysponującymi przepięknymi tenorowymi głosami. Charakteryzuje ich niespożyta energia, czar i poczucie humoru. Podczas koncertu wybrzmią przeboje jak: „Wielka sława, to żart”, „Volare”, „Time to say goodbye” czy „Besame mucho”. Nie zabraknie także zabawnych niespodzianek. Artyści występują przy akompaniamencie fortepianu lub w większym składzie instrumentalnym. Konferansjer zaś porywa publiczność ujmującym poczuciem humoru i „tenorowymi opowieściami”.

Wydarzenie organizacji plenerowych koncertów zostało wprowadzone do budżetu Miasta po dodatkowej analizie kosztów. Na Bartodziejach dodatkowa kwota ponad 125 tysięcy złotych pozwoli zorganizować pierwsze plenerowe koncerty nad Balatonem. Ta forma spędzania wolnego czasu w Bydgoszczy staje się coraz popularniejsza co pokazuje m.in. duża frekwencja na koncertach „Rzeka muzyki” organizowanych w centrum miasta. Scena znajdować się będzie nad samym Balatonem.

Warto wiedzieć:
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Tylko Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Koncert nad Balatonem: Queens of Violin oraz Trzej Tenorzy Koncert nad Balatonem: Queens of Violin oraz Trzej Tenorzy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.