Parking w Nowym Fordonie w budowie

Trwa budową nowego parkingu przy ul. Bołtucia. Dodatkowe miejsca ułatwią parkowanie osobom z pobliskich bloków i odwiedzającym Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak” i Dolinę Śmierci. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na osiedlu Bohaterów powstaje  35 ogólnodostępnych miejsc postojowych. Parking budujemy po północnej stronie ulicy, w sąsiedztwie wejścia do Doliny Śmierci. Przygotowana została podbudowa, na której ułożono już betonową kostkę. Prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe oraz przy zagospodarowaniu terenu. Wokół parkingu zaplanowano też ustawienie latarni . Powstały też odcinki chodników ułatwiające dojście do miejsc postojowych.
Koszt inwestycji to 209 tysięcy. Prace budowlane zakończą się we wrześniu. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na ten projekt zagłosowało blisko 700 mieszkańców Nowego Fordonu.
To kolejna parkingowa inwestycja w Fordonie. Wcześniej podpisaliśmy umowę na budowę parkingu Park&Ride  (Parkuj i Jedź) na Przylesiu. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

Warto wiedzieć
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na Państwa opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.
Parking w Nowym Fordonie w budowie Parking w Nowym Fordonie w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.