Bydgoski Budżet Obywatelski zmienia Okole

Wkrótce rozpoczniemy realizację kolejnego zadania wybranego przez mieszkańców Okola w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Boisko nad Starym Kanałem Bydgoskim zyska piłkochwyty.
Boisko znajduje się po północnej stronie Kanału pomiędzy ulicą Czarna Droga oraz torami kolejowymi. Jest wyposażone w bramki. To popularne miejsce przede wszystkim do gry w piłkę nożną. Nowe piłkochwyty o wysokości 6 metrów znacznie poprawią komfort korzystania z obiektu. Zakładamy, że zadanie uda się zrealizować jeszcze jesienią. Trwa procedura wyboru wykonawcy prac budowlanych.

Pomysł  zamontowania piłkochwytów zyskał w trakcie głosowania na zadania finansowane z BBO ponad 100 głosów. Boisko sąsiaduje z kynoparkiem, który został oddany do użytku przed trzema laty. Wybieg dla psów również planujemy doposażyć  w nowe przeszkody, które uatrakcyjnią to miejsce.

W wakacje w Parku nad Kanałem otworzyliśmy również nową stację Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Przygotowujemy też dokumentację niezbędną do rewitalizacji części alejek pomiędzy Wrocławską i Czarną Drogą oraz kolejny etap rewitalizacji placu Chełmińskiego. Te przedsięwzięcia również są realizowane dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Warto wiedzieć
Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w przyszłym roku.
Bydgoski Budżet Obywatelski zmienia Okole Bydgoski Budżet Obywatelski zmienia Okole Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.