Leśne z większą strefą rekreacji

Wkrótce rozpoczniemy rozbudowę strefy rekreacji na osiedlu Leśnym. W ramach zadania powstanie plac do Street Workoutu, doposażona zostanie siłownia zewnętrzna i plac zabaw.
Na terenie pomiędzy ul. Powstania Listopadowego, a Skromną urządzony zostanie plac do kalisteniki (Street Workout). Zestaw do kalisteniki składać ma się między innymi z drabinek poziomych i pionowych, poręczy i rur gimnastycznych, uchwytów na drążku i drążków do podciągania. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania, który obejmie urządzenia 5-letnią gwarancją.
Poza tym planowane jest doposażenie siłowni plenerowej. Na trzystanowiskowym urządzeniu znajdować się będzie prasa nożna, wioślarz i podciąg nóg. Obecnie w tym miejscu zamontowane są trzy urządzenia trzystanowiskowe.
Plac zabaw, który ma powierzchnię około 730 metrów kwadratowych, zawiera aktualnie takie urządzenia jak huśtawki (w tym tzw. „bocianie gniazdo”), bujaki, mini park linowy, piaskownica oraz zestawy ze zjeżdżalniami. W ramach doposażenia planowane jest zamontowanie karuzeli, podwójnej huśtawki oraz stołu do gry w ping-ponga.
To już kolejne miejsce rekreacji, które powstało na Osiedlu Leśnym dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Przypominamy, że w październiku odbędzie się głosowanie w kolejnej edycji Programu. Mieszkańcy Bydgoszczy zdecydują o tym jak zostanie wydana rekordowa kwota 16 mln złotych. Do wyboru będą zadania osiedlowe, ponadosiedlowe oraz nowość małe projekty społeczne. Więcej informacji o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim znajduje się na stronie www.bdgbo.pl

Leśne z większą strefą rekreacji Leśne z większą strefą rekreacji Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:09 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Kalisteniki, drabinki, siłownie... Czy już tego nie wystarczy? Nie lepiej zadbać o samą zieleń. Chyba, że brat królika ma zarobić!

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.