Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do BBO

Poznaliśmy wyniki weryfikacji prac Zespołu ds. weryfikacji projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 
LINK do wyników weryfikacji po procesie odwoławczym:

podział alfabetycznie wg nazw osiedli (kliknij)
podział według numerów projektów (kliknij)

Zakończona została weryfikacja zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Projekty sprawdzane były pod względem formalnym i merytorycznym, m.in. czy projekt jest zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu, czy nie narusza obowiązujących przepisów prawa, techniczne lub technologiczne możliwości realizacji projektu oraz czy koszt nie przekracza limitu pieniędzy przeznaczonych na dana kategorię projektu.
W ramach weryfikacji mieszkańcy, zgłoszone przez mieszkańców projekty mogły zostać również ocenione przez samych bydgoszczan.
W pracach Zespołu ds. weryfikacji brali udział przedstawiciele Rady ds. Partycypacji Społecznej oraz właściwych terytorialnie Rad Osiedli.

W przypadku wątpliwości lub pytań w sprawie weryfikacji prosimy o kontakt pod nr tel 52 58 58 962, 52 58 59 84, 52 58 59 26 lub na adres mail budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl

W dniach 1-31 października wszyscy bydgoszczanie zdecydują, które projekty będziemy realizować w przyszłym roku. Do wyboru projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne. Swój głos można oddać elektronicznie lub tradycyjnie.Jak bedzie można głosować?
W tym roku w głosowaniu decydujemy o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania zarówno na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, jak i małe projekty społeczne.
W kategorii projektów osiedlowych  możemy wybrać nawet kilka zadań do realizacji. Zasada jest prosta: nie możemy przekroczyć kwoty przeznaczonej na wybrane osiedle. Przykładowo przy puli 200 tysięcy złotych, możemy wybrać cztery zadania po 50 tysięcy, dwa zadania po 100 tysięcy, albo jedno zadanie za 200 tys. zł. Uwaga, pula środków przeznaczone na każde osiedle jest inna! W kategorii projektów ponadosiedlowych możemy oddać tylko 1 głos. Nie ma znaczenia, na jakie osiedle głosowaliśmy w poprzedniej części. Nowością jest głosowanie na małe projekty społeczne, tutaj także do dyspozycji mamy 1 głos.

Jak będziemy głosować w październiku?
projekty osiedlowe                 - tyle projektów ile starczy do kwoty przeznaczonej na osiedle
Projekty ponadosiedlowe       - 1 wybrany projekt
Mały projekt społeczny          - 1 wybrany projekt

Harmonogram
- zgłaszanie projektów przez mieszkańców 25 kwietnia 2019r. - 12 czerwca 2019r.- etap zakończony   
- Weryfikacja zgłoszonych projektów przez Zespół ds. weryfikacji projektów do 10 września 2019r. - etap zakończony   
- podjęcie uchwał przez Rady Osiedla o zgłoszonych projektach w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski z terenu danego Osiedla do 16 września 2019 r.
- weryfikacja obywatelska  1 lipca 2019r. do 10 września 2019r. - etap zakończony
- głosowanie przez mieszkańców na projekty: 1 października 2019r. - 31 października 2019r.
- ogłoszenie listy projektów do realizacji do 30 listopada 2019r.
 LINK do wyników weryfikacji (przed procesem odwoławczym):
podział alfabetycznie wg nazw osiedli (kliknij)
podział według numerów projektów (kliknij)

Uwagi zgłoszone w ramach weryfikacji Obywatelskiej (kliknij)

Uchwały Rad Osiedla o projektach osiedlowych (kliknij)
Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do BBO Wyniki weryfikacji projektów zgłoszonych do BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:43 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.