Kolejny plac zabaw na Jachcicach

Przy nowej bibliotece przy ul. Czołgistów powstanie mały plac zabaw. Zadanie zrealizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Pomysł budowy placu w trakcie głosowania na zadania Bydgoskiego Budżetu  Obywatelskiego zdobył blisko 50 głosów mieszkańców. Projekt zakłada wyposażenie ogrodzonego terenu przylegającego do nowej biblioteki w zestaw zabawowy, huśtawki i piaskownice. Ustawione zostaną również ławki i kosz na śmieci. Obecnie trwa postępowanie, w którym chcemy wyłonić wykonawcę prac. W poprzednich latach w oparciu o BBO powstał również bogato wyposażony i oświetlony plac zabaw na terenie szkoły przy ul. Średniej. Jego budowa kosztowała 140 tysięcy złotych.
Na Jachcicach w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski planowana jest również realizacja kolejnych zadań. W rejonie przychodni powstanie też rekreacyjny skwer i miejsca postojowe.
Warto wiedzieć:
W ramach kolejnej edycji BBO w  dniach 1-31 października wszyscy bydgoszczanie zdecydują, które projekty będziemy realizować w przyszłym roku. Do wyboru będą projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne, które zostały pozytywnie zweryfikowane.  Swój głos będzie można oddać elektronicznie lub tradycyjnie.
Kolejny plac zabaw na Jachcicach Kolejny plac zabaw na Jachcicach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:43 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.