Orlik lekkoatletyczny na finiszu

Kończy się przebudowa stadionu przy ul. Piwnika Ponurego na lekkoatletyczny orlik. Inwestycja jest finansowana w oparciu miedzy innymi o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz pieniędzy z Budżetu Miasta. Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
Pomysł budowy obiektu sportowego w Nowym Fordonie został zgłoszony w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zagłosowało ponad 2500. mieszkańców. Zakres zadania, które trafiło do realizacji został znacznie rozszerzony w stosunku do pierwotnego, tak by orlik lekkoatletyczny mógł w szerszym stopniu spełniać swoje funkcje. Poza tym stworzyło to szansę na pozyskanie zewnętrznego dofinansowania.
W ramach przebudowy części lekkoatletycznej zmodernizowana został  bieżnia prosta z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiliśmy też bieżnię okólną o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne przystosowaliśmy do trenowania skoków wzwyż. Na drugim powstała rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej wytyczyliśmy skocznię do skoków w dal. Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Wyposażyliśmy ją w instalację do nawadniania.
Obecnie prace zmierzają do finału. W ostatnich dniach wykonawca ułożył warstwę wyrównawczą na bieżniach i przygotowuje się do wykonania bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej. Na boisku ustawione zostaną jeszcze nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami. Murawę czekają ostatnie zabiegi agrotechniczne. Wcześniej cały teren zyskał ogrodzenie. Prace wykończeniowe i odbiory zajmą około miesiąca.
Koszt inwestycji to 2,4 mln zł. Będzie objęta 6-letnią gwarancją. Miasto rozpoczynając zadanie wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowa Polska".

Orlik lekkoatletyczny na finiszu Orlik lekkoatletyczny na finiszu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:32 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Szkoda,że nie będzie trybun na tym pięknym obiekcie na Piwnoka Ponurego a szkoda.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.