Bezpieczne przejścia na ul. J. Bronikowskiego

Jeszcze tej jesieni poprawi się bezpieczeństwo pieszych przekraczających ulicę J. Bronikowskiego. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zbudowane zostanie nowe przejście dla pieszych na Flisach oraz lepiej oznakowana będzie istniejąca „zebra” na wysokości śluzy.
Oba zadania trafiły do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy Miedzynia wskazali w trakcie głosowania na konieczność poprawy bezpieczeństwa na przejściu łączącym trakty spacerowe wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego. Istniejącą zebrę doposażymy w zasilane solarnie aktywne  znaki. Lampy zamontowane nad znakami będą pulsowały na pomarańczowo. Dodatkowo w nawierzchnię jezdni wbudowane zostaną zestawy tzw „kocich oczek”. Nowe elementy mają skłaniać kierowców do większej uwagi w rejonie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów.

Nową zebrą na plac zabaw

Z kolei w rejonie skrzyżowania ul. J. Bronikowskiego ze Śluzową wytyczymy zupełnie nowe przejście dla pieszych. Ułatwi ono dojście do nowego placu zabaw oraz ścieżki spacerowej zlokalizowanych  po północnej stronie ulicy. Do nowego przejścia dobudujemy też fragmenty chodników, które wyposażymy w elementy ryflowane ostrzegające osoby niewidome i niedowidzące o zbliżaniu się do krawędzi jezdni.
Oba zadania zrealizujemy jeszcze tej jesieni. Pochłoną one blisko 30 tysięcy złotych.

Głosuj na projekty BBO!

Przypominamy o trwającym głosowaniu w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy oddają swoje głosy na projekty, które zrealizujemy w przyszłym roku. W tym roku do wydania mają rekordową kwotę 16 mln złotych.
Głosowanie, elektroniczne i tradycyjne – papierowe jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo

Głosowanie potrwa do 31 października, do północy. Głosować mogą osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które w dniu głosowania ukończyły 16 lat.
Wszystkich chętnych do porozmawiania o projektach i oddania swoich głosów zapraszamy do zabytkowego autobusu BBO. W tym tygodniu pojawi się on jeszcze na Bartodziejach.

Harmonogram autobusu BBO:    19.10 Bartodzieje, Balaton – 10.00-13.00
    22.10 Maraton głosowania BCOP – 15.00-18.00
    23.10 Stary Fordon, ulica Bydgoska – 9.00-12.00
    26.10 Wyżyny, ul. Modrakowa przy rynku – 9.00-12.00
    30.10 Rondo Grunwaldzkie koło „Mechanika” – 10.00-13.00
Bezpieczne przejścia na ul. J. Bronikowskiego Bezpieczne przejścia na ul. J. Bronikowskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.