Nowy plac zabaw w Fordonie

Przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków powstanie nowy plac zabaw. Właśnie ruszył przetarg na budowę całkiem nowego miejsca rekreacji dla najmłodszych. Pomysł budowy placu zabaw zwyciężył w głosowaniu mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Przygotowujemy się do budowy nowego placu zabaw w rejonie ulic Bydgoskich Olimpijczyków, Andersa i Igrzyskowej. Pomysł budowy placu zabaw zgłosili sami mieszkańcy w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie za zagospodarowaniem tego miejsca zagłosowało ponad 780 bydgoszczan. Sam projekt został także pozytywnie zaopiniowany przez Radę Osiedla Nowy Fordon.
 
Właśnie ruszył przetarg na to zadanie – plac zabaw o łącznej powierzchni ponad 1,3 tys. metr. kwadr. znajdujący się nieopodal bloków mieszkalnych i urokliwego lasu będzie bogato wyposażony. Z ogólnodostępnego placu zabaw korzystać będą w szczególności dzieci z pobliskich bloków.
Na placu zabaw znajdzie się zestaw wspinaczkowy, w którym znajdzie równoważnia, zawieszone pierścienie i drabina. Ponadto zamontowany zostanie zestaw zabawowy dla najmłodszych dzieci ze zjeżdżalnią. W ramach zadania powstaną także huśtawki, trampolina i piaskownica oraz karuzela linowa.
Na placu zabaw zostanie także wykonana bezpieczna nawierzchnia z piasku. Cały teren zostanie ogrodzony, wyposażony w ławki. Zakres prac przewiduje także nowe nasadzenia zieleni. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy, który będzie odpowiedzialny za prace budowlane. Zakończenie inwestycji planowane jest z końcem roku.

Bydgoskie Budżet Obywatelski – trwa głosowanie

Do końca października mieszkańcy mogą głosować na kolejne projekty, które powstaną na ich osiedlach. Na osiedlu Nowy Fordon możemy wybierać projekty o łącznej wartości 900 tys. złotych. Mieszkańcy mają do wyboru 19 projektów osiedlowych.  Swój głos można oddać elektronicznie na www.bydgoszcz.pl/bbo
Nowy plac zabaw w Fordonie Nowy plac zabaw w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:10 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.