Ostatnie dni głosowania w BBO!

Jeszcze tylko przez kilka dni czekamy na głosy mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W tym roku rekordowa suma 16 milionów złotych do wydania. Projekty można wybierać spośród projektów osiedlowych, ponadosiedlowych i małych projektów społecznych. Zdecyduj, co powstanie w mieście – głosowanie potrwa do czwartku, 31 paździer

nika do północy!
Tegoroczne głosowanie to wachlarz możliwości. Mieszkańcy głosując mogą zdecydować o realizacji projektów w kilku kategoriach. Głosy na poszczególne kategorie są niezależne od siebie. To oznacza, że mamy możliwość jednoczesnego zagłosowania we wszystkich trzech kategoriach. W kategorii projektów osiedlowych możemy wybrać nawet kilka zadań do realizacji. Zasada jest prosta: nie możemy przekroczyć kwoty całościowej przeznaczonej na wybrane osiedle. Przykładowo – przy kwocie 200 tys. zł możemy wybrać cztery zadania po 50 tys., dwa po 100 tys., albo jedno za 200 tys. zł. Uwaga! Suma pieniędzy przeznaczonych na każde osiedle jest inna!  Bardzo ważne jest by wziąć udział w głosowaniu tylko raz. W przypadku oddania wielu kart do głosowania z tymi samymi danymi wszystkie głosy będą unieważnione.

W kolejnej kategorii dotyczącej projektów ponadosiedlowych zasady są inne. Do dyspozycji mamy  tylko jeden głos. Nie ma znaczenia, na jakie osiedle głosowaliśmy w poprzedniej części.  Do wyboru jest 10 projektów ponadosiedlowych. Dwa z nich, z najwyższą liczbą głosów doczekają się realizacji w przyszłych latach.

Swoją premierę w tym roku mają małe projekty społeczne, tutaj także do dyspozycji mamy 1 głos.  Spośród 53 zgłoszonych przez mieszkańców pomysłów na festyny, koncerty, ciekawe spotkania i inne wydarzenia ważne dla lokalnych społeczności zrealizujemy pierwszą dziesiątkę, z największą ilością głosów.

Jak oddać głos: elektronicznie, tradycyjnie do urny
Głosowanie, elektroniczne i tradycyjne – papierowe jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać dane osobowe i wybrać swoich faworytów. Cała procedura zajmie najwyżej kilka minut, bez potrzeby wychodzenia z domu. Można też skorzystać z tradycyjnej, papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu trzeba ją wrzucić do jednej z kilkudziesięciu urn ustawionych w wielu punktach miasta, np. w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5, Zielonych Arkadach, szkołach i młodzieżowych domach kultury. Kartę do głosowania można wydrukować samodzielnie lub odebrać w ratuszu (ul. Jezuicka 1, pok.100a). Głosowanie potrwa do 31 października, do północy. Głosować mogą osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które w dniu głosowania ukończyły 16 lat.
Ostatnie dni głosowania w BBO! Ostatnie dni głosowania w BBO! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.