Budujemy kolejny parking na Błoniu

Na Błoniu zbudujemy nowy parking w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 7. To kolejna inwestycja realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski związana z budową dodatkowych miejsc postojowych na tym osiedlu. Wcześniej przy okazji dużych inwestycji drogowych również oddaliśmy do użytku parkingi.
 Nowe miejsca powstaną na końcu ul. Waryńskiego. W pierwszym etapie powstanie droga dojazdowa o długości około 55 metrów i 8 stanowisk.Od strony Zespołu Szkół nr 7  wzdłuż ogrodzenia zaprojektowano chodnik. Pomiędzy nim oraz nową jezdnią znajdzie się wąski pas zieleni zabezpieczony przed zniszczeniem przez pojazdy za pomocą ekokraty. Natomiast po przeciwległej stronie zaprojektowano miejsca postojowe o wymiarach 2,5 x5,0 m z kostki brukowej. Budowa nowych miejsc wiąże się też z koniecznością rozbudowy kanalizacji deszczowej, przebudową kolidujących sieci energetycznych. Obecnie trwa przetarg, w którym wybierzemy wykonawcę zadania. Wstępnie zakładamy, że po podpisaniu umowy prace budowlane zajmą około 2 miesięcy.

Warto podkreślić, że w ostatnich latach na Błoniu dobudowanych zostało ponad 200 miejsc parkingowych. Zrealizowaliśmy już szereg innych zadań, które mieszkańcy wybrali w trakcie głosowań na BBO, między innymi zatoki postojowe w zachodniej części ul. Waryńskiego, przy ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp. Oraz Koszarowej. Najwięcej miejsc zbudowaliśmy jednak przy okazji przebudowy ul. Wł. Broniewskiego (ok. 100).

Wraz z budową węzła kolejowo-autobusowego Dworzec Błonie powstało blisko 20 stanowisk do parkowania. Przy każdej tego typu inwestycji rezerwujemy część stanowisk dla osób niepełnosprawnych.
Harmonogram autobusu BBO:
19.10 Bartodzieje, Balaton – 10.00-13.00
22.10 Maraton głosowania BCOP – 15.00-18.00
23.10 Stary Fordon, ulica Bydgoska – 9.00-12.00
26.10 Wyżyny, ul. Modrakowa przy rynku – 9.00-12.00
30.10 Rondo Grunwaldzkie koło mechanika – 10.00-13.00
Budujemy kolejny parking na Błoniu Budujemy kolejny parking na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.