Rozpoczynamy budowę ulicy Gersona

Zaczęły się pierwsze prace przy budowie odcinka ulicy Wojciecha Gersona na Górzyskowie. Inwestycja trafiła do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
Przygotowany wcześniej projekt zakłada w pierwszej kolejności budowę jednojezdniowej ulicy o szerokości 5 metrów i  długości 151 m o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Jej początek zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z ul. Grobla.

Od strony istniejącej zabudowy jednorodzinnej zaplanowano oddzielony od jezdni pasem zieleni chodnik o szerokości 1,5 metra. Ponadto projekt zakłada budowę 3 zatok postojowych, zjazdów publicznych, zjazdów indywidualnych, dojść do posesji, progu zwalniającego i elementów odwodnienia ulicy oraz uporządkowanie przyległych terenów zielonych przez wykonanie trawników. W tym tygodniu ruszyły prace przygotowawcze. Prace ziemne  rozpoczną się z początkiem przyszłego tygodnia (14 października). Odcinek od ulicy Groblej do posesji nr 32 będzie niedostępny dla ruchu kołowego. W pierwszej kolejności będzie budowany chodnik po północnej części ulicy. Zakończenie podstawowych prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Pomysł budowy utwardzonej ulicy w tej części osiedla zdobył największą liczbę głosów w trakcie głosowań na Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja pochłonie 570 tysięcy złotych. Będzie objęta 4-letnią gwarancją.

Głosuj na projekty BBO!

Przypominamy o trwającym głosowaniu w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy oddają swoje głosy na projekty, które zrealizujemy w przyszłym roku. W tym roku do wydania mają rekordową kwotę 16 mln złotych.

Głosowanie, elektroniczne i tradycyjne – papierowe jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Głosowanie potrwa do 31 października, do północy. Głosować mogą osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które w dniu głosowania ukończyły 16 lat.

Wszystkich chętnych do porozmawiania o projektach i oddania swoich głosów zapraszamy do zabytkowego autobusu BBO. W tym tygodniu pojawi się na Osiedlu Leśnym i na Starym Mieście – w ramach święta ul. Długiej.

Harmonogram autobusu BBO:
19.10 Bartodzieje, Balaton – 10.00-13.00
22.10 Maraton głosowania BCOP – 15.00-18.00
23.10 Stary Fordon, ulica Bydgoska – 9.00-12.00 
26.10 Wyżyny, ul. Modrakowa przy rynku – 9.00-12.00
30.10 Rondo Grunwaldzkie koło mechanika – 10.00-13.00


Rozpoczynamy budowę ulicy Gersona Rozpoczynamy budowę ulicy Gersona Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 18:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.