Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu - ruszają pierwsze prace

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wlkp. powstaje integracyjny ogród społecznościowy z placami zabaw oraz siłownią plenerową – właśnie rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie ogrodu. Koszt tej inwestycji to ponad 680 tysięcy złotych.
Skwer 16. Pułku Ułanów Wlkp. czeka wiele zmian. Mieszkańcy uznali, że powinien on stać się ogrodem rekreacyjnym z placami zabaw dla młodszych i starszych dzieci i siłownią plenerową. 


Mieszkańcy Błonia w trakcie głosowania nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim uznali, że powinien on pełnić szereg funkcji zachęcających do rekreacji i odpoczynku na świeżym powietrzu. Na taki sposób zagospodarowania skweru zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan.
Projekt koncepcji zagospodarowania tego terenu obejmuje uporządkowanie ciągów pieszych, zastosowanie małej architektury, wyznaczenie nowych miejsc wypoczynku dla mieszkańców. Na skwerze pojawią się także place zabaw dla młodszych i starszych oraz siłownia zewnętrzna. Wszystkie urządzenia zostaną wkomponowane w istniejącą zieleń. Nie zabraknie nowych nasadzeń krzewów oraz oświetlenia.  Cała przestrzeń będzie dostosowana do osób z niepełnosprawnościami, w trakcie przetargu zmieniliśmy zakres, aby jeszcze więcej urządzeń rekreacyjnych było im specjalnie dedykowanych.

Plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią gumową oraz mineralną będzie bogato wyposażony. Pojawią się na nim zestawy zabawowe dla najmłodszych z wieżą, zjeżdżalnią oraz pomostem, huśtawki oraz huśtawka typu bocianie gniazdo, bujaki i piaskownica. Dla starszych zamontowany zostanie zestaw zabawowy z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami linowymi oraz ściankami wspinaczkowymi. Ponadto pojawią się zestawy sprawnościowe do wspinania się po linach. Na skwerze pojawi się także 2,5 metrowa trampolina. Dla lubiących umysłowy wysiłek przewidziano stół do gry w szachy.
Na całym terenie zostanie zamontowanych kilkanaście ławek, w tym dedykowane seniorom oraz matkom karmiącym. Pojawią się także kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Nowa zieleń zostanie posadzona przy nowopowstałych placach i ciągach pieszych. Barwne krzewy i pachnące kwiaty stworzą efekt otwartej przestrzeni, na której jest przytulniej i spokojniej. Łącznie zostanie zasadzonych niemal 1.400 krzewów. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec tego roku.
Głosuj na projekty BBO!
Przypominamy o trwającym głosowaniu w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy oddają swoje głosy na projekty, które zrealizujemy w przyszłym roku. W tym roku do wydania mają rekordową kwotę 16 mln złotych.
Głosowanie, elektroniczne i tradycyjne – papierowe jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo.
Głosowanie potrwa do 31 października, do północy. Głosować mogą osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które w dniu głosowania ukończyły 16 lat.
Wszystkich chętnych do porozmawiania o projektach i oddania swoich głosów zapraszamy do zabytkowego autobusu BBO. W tym tygodniu pojawi się na Osiedlu Leśnym i na Starym Mieście – w ramach święta ul. Długiej.

Harmonogram autobusu BBO:
15.10 ul. Twardzickiego przy Górze Szybowcowej – 12.00-15.00
16.10 Pętla Błonie – 13.00-16.00
19.10 Bartodzieje, Balaton – 10.00-13.00
22.10 Maraton głosowania BCOP – 15.00-18.00
23.10 Stary Fordon, ulica Bydgoska – 9.00-12.00 
26.10 Wyżyny, ul. Modrakowa przy rynku – 9.00-12.00
30.10 Rondo Grunwaldzkie koło mechanika – 10.00-13.00


 

Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu - ruszają pierwsze prace Integracyjny ogród społecznościowy na Błoniu - ruszają pierwsze prace Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:53 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Na skwerze półku to projekt obywatelski który wygrał w 2017 roku wstyd że tak długo trzeba było czekac ach ta biurokracja

    OdpowiedzUsuń
  2. Na Skwerze prace postępują, plac dla najmłodszych dzieci prawie gotowy, dla starszaków na placu pozostała powierzchnia do położenia. Urządzenia siłowni zewnętrznej zamontowane dla osób 60+. Gdzie będzie plac dla młodzieży od 15 lat, gdzie miejsce dla starszej młodzieży 18+, gdzie miejsce dla ojców 30+, 40+, gdzie będą zamontowane drabinki, drążki, poręcze, gdzie będzie prawdziwy plac do streetworkoutu. Inne osiedla posiadają takie place treningowe, młodzież bardzo chętnie z nich korzysta, mają gdzie się podziać, organizują na nich profesjonalne zawody itp. W imieniu młodzieży proszę o przygotowanie dla nich placu treningowego z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam ojciec 40+

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.