Nowy plac zabaw na ul. Smoleńskiej – ruszył przetarg

Osiedle Zimne Wody zyska nowy integracyjny plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną. Wyposażony będzie m. in. w zjeżdżalnię, huśtawki, w tym karuzelę integracyjną czy huśtawkę bocianie gniazdo przystosowaną do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Uporządkowane będzie także otoczenie – wokół ogrodzonego placu staną ławeczki i kosze na śmieci. Zasadzimy też nowe drzewa i krzewy.
 
W zeszłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy osiedla Zimne Wody wskazali na potrzebę budowę nowego placu przy ul. Smoleńskiej. Właśnie ruszył przetarg na to zadanie – plac będzie bogato wyposażony. Staną tam m. in. podwójna huśtawka wahadłowa, zjeżdżalnia, a także mini statek i instalacja wspinaczkowa. Plac zabaw – wzorem wszystkich nowopowstających placów, będzie przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami – zainstalowane zostaną huśtawka „bocianie gniazdo” i karuzela integracyjna.  
Dodatkowo, zainstalowane będą także urządzenia siłowni zewnętrznej, z której korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy osiedla. Będą to m. in. drabinki  i drążki.
Nowe miejsce rekreacji zyska też nową, bezpieczną nawierzchnię – część przeznaczona dla młodszych dzieci będzie wysypana piaskiem. Będą też nowe trawniki, zasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Całość zostanie ogrodzona, a wokół staną ławki i kosze na śmieci. 
Inwestycja realizowana będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Ze względu na rozszerzony zakres zadania, część kwoty na budowę placu pochodzić będzie także z Gminnego Programu Rewitalizacji.
W tej części osiedla Zimne Wody zrealizowaliśmy wiele innych miejskich inwestycji. W ostatnich latach wyremontowaliśmy całą ulicę Nowotoruńską. Wraz z budową ulicy Dachtery w kierunku terenów inwestycyjnych zmodernizowaliśmy ulicę Kielecką pomiędzy Nowotoruńską i Smoleńską. Przy okazji zbudowaliśmy przystanki autobusowe i chodniki. W oparciu o wcześniejsze edycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zbudowaliśmy chodnik wzdłuż ulicy Smoleńskiej w kierunku ul. Równej oraz wyposażyliśmy skrzyżowanie z Kielecką w aktywne znaki, by poprawić bezpieczeństwo pieszych i przystanek po północnej stronie ulicy.

Głosuj na projekty BBO!

Przypominamy o trwającym głosowaniu w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy oddają swoje głosy na projekty, które zrealizujemy w przyszłym roku. W tym roku do wydania mają rekordową kwotę 16 mln złotych.

Głosowanie, elektroniczne i tradycyjne – papierowe jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos przez aplikację internetową. Żeby to zrobić należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo

Głosowanie potrwa do 31 października, do północy. Głosować mogą osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które w dniu głosowania ukończyły 16 lat.

Wszystkich chętnych do porozmawiania o projektach i oddania swoich głosów zapraszamy do zabytkowego autobusu BBO. W tym tygodniu pojawi się na Osiedlu Leśnym i na Starym Mieście – w ramach święta ul. Długiej.

Harmonogram autobusu BBO:

11.10 Osiedle Leśne dworzec PKP - 9.00-12.00

12.10 Stare Miasto, Wełniany Rynek – dzień ulicy Długiej.  -  9.30-12.30

15.10 ul. Twardzickiego przy Górze Szybowcowej – 12.00-15.00

16.10 Pętla Błonie – 13.00-16.00

19.10 Bartodzieje, Balaton – 10.00-13.00

22.10 Maraton głosowania BCOP – 15.00-18.00

23.10 Stary Fordon, ulica Bydgoska – 9.00-12.00 

26.10 Wyżyny, ul. Modrakowa przy rynku – 9.00-12.00

30.10 Rondo Grunwaldzkie koło mechanika – 10.00-13.00
Nowy plac zabaw na ul. Smoleńskiej – ruszył przetarg Nowy plac zabaw na ul. Smoleńskiej – ruszył przetarg Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:29 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Dlaczego przy projektowaniu i przebudowie skrzyżowania ulic Nowotoruńskiej z Kielecką żaden geniusz nie wpadł na to, żeby utworzyć pas do lewoskrętu w nową ulicę Dachtery jadąc Nowotoruńską od strony Makowisk. Przecież z jednego pasa TiR oczekujący na skręt w lewo blokuje cały ruch na wprost...! A przecież tą drogą kursuje wiele ciężarówek podążających do nowych magazynów przy Chemicznej, Mokrej i Dachtery...

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.