Ulica Chrobrego – coraz ładniejsza i bezpieczniejsza

Przygotowujemy się do lepszego oznakowania przejść dla pieszych oraz montażu estetycznych stojaków na rowery i słupków wygrodzeniowych na ul. Chrobrego. To kolejne zadania przy rewitalizacji ulicy prowadzone m.in. w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Trwa głosowanie na kolejne projekty.
Nowy projekt zakłada przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i dalsze podnoszenie estetyki pasa drogowego. Wymienione zostanie też część znaków drogowych, które będą umieszczane na podkładzie z tłem folii fluorescencyjnej . Przed przejściami w nawierzchnię jezdni wbudowane zostanę też elementy odblaskowe. Miejsca wokół przejść, gdzie obowiązuje zakaz parkowania zostaną dodatkowo zabezpieczone estetycznymi słupkami wygrodzeniowymi. 

Dodatkowo planowane jest również ustawienie ozdobnych stojaków na rowery. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy tego zadania. Po podpisaniu umowy doposażenie ulicy w elementy poprawiające bezpieczeństwo zajmie około miesiąca. Zadanie trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku zagłosowało na ten projekt blisko 130 bydgoszczan.
Dużo zadań już zrealizowanych
W ostatnich latach na ul. Chrobrego zaszło wiele pozytywnych zmian. Przebudowano między innymi nawierzchnię chodników. Po obu stronach ulicy, na całej długości – od Pomorskiej do  Wileńskiej – położono stylizowaną kostkę betonową typu „starobruk”, wymieniono krawężniki, posadzono kilkanaście nowych drzew, a ich pnie  zabezpieczono eleganckimi metalowymi barierkami. Zainstalowano też monitoring. Dzięki aktywnym działaniom miasta rozpoczęły się również remonty elewacji kamienic (dotacje konserwatorskie, nakazy nadzoru budowlanego, interwencje plastyka).

Zagłosuj na kolejne projekty

Przypominamy, że do końca październik trwa głosowanie na projekty BBO, które mają trafić do realizacji w przyszłym roku. Zarezerwowaliśmy na ten cel 16 mln zł. Można głosować, również na kolejne zadania związane z m.in. z rewitalizacją ul. Chrobrego. Z opisami wszystkich projektów można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl. Zagłosować można klikając www.bydgoszcz.pl/bbo.

Ulica Chrobrego – coraz ładniejsza i bezpieczniejsza Ulica Chrobrego – coraz ładniejsza i bezpieczniejsza Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.