Nowe drogi, chodniki i parkingi dzięki Bydgoskiem Budżetowi Obywatelskiemu

Blisko 30 zadań związanych z budową ulic, chodników i parkingów trafi do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Bydgoszczanie zdecydowali też o powstaniu nowej stacji roweru aglomeracyjnego na Miedzyniu i doświetleniu przejść dla pieszych na ul. Saperów.
Bydgoski Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydują bezpośrednio mieszkańcy. W przyszłym roku na realizację zadań, które wybrali bydgoszczanie trafi pula 16 mln zł. Po zakończonym głosowaniu wiadomo już, że uda się zrealizować dużą liczbę zadań związanych z poprawą infrastruktury drogowej i komunikacyjnej. Na ten cel trafi około 4 mln zł.

Ulice i chodniki do remontu
Na kilku osiedlach powstaną nowe odcinki osiedlowych ulic oraz remonty nawierzchni. Planowane są prace drogowe m.in. przy Chmurnej na Czyżkówku, Homarowej na Osowej Górze, Powstania Listopadowego na Leśnym oraz w rejonie Okólnej w Łęgnowie. Dużą liczbę głosów zdobyły zadania związane z remontami lub budową chodników. W przyszłorocznym budżecie ujęte zostaną zadania związane z wymianą nawierzchni na odcinkach ciągów pieszych przy ulicach Waryńskiego, Korczaka, Broniewskiego (wszystkie ulice na Błoniu), Powstańców Wielkopolskich (Bielawy), Wolnej (Stary Fordon), Skorupki (Górzyskowo) i Smoleńskiej (Zimne Wody-Czersko Polskie).
Odcinki ścieżek pieszo-rowerowych powstaną przy Kanale Bydgoskim na osiedlu Miedzyń przy ul. Spacerowej. Na tym osiedlu u zbiegu ulic Nakielskiej i Żywieckiej powstanie też kolejna stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego.
Poprawa bezpieczeństwa
Coraz więcej głosów bydgoszczanie oddają też na przedsięwzięcia związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. W przyszłym roku w oparciu o BBO planowane jest m.in. ustawienie sygnalizacji na Kruszyńskiej na Osowej Górze (na wysokości Puszczykowej), doposażenie przejść dla pieszych na Nakielskiej (na wysokości Wrocławskiej) na Wilczaku , poprawa oznakowania skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Połczyńskiej na Bartodziejach i oświetlenie kolejnego odcinka ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi. Na Jachcicach wśród zwycięskich projektów znajduje się doświetlenie przejść dla pieszych przy ul. Saperów. Będą przy nich instalowane zestawy lamp, które sprawiają, że piesie są lepiej widoczni po zmroku zarówno na zebrze jak i w strefie dojścia do pasów. Na tym osiedlu planowana jest też ustawienie nowej wiaty autobusowej na ul. Ludwikowo.
Więcej miejsc do parkowania
Wśród zwycięskich projektów na Kapuściskach znalazło się kilka zadań polegających na budowie nowych parkingów w rejonie ul. Szarych Szeregów. Te zadania, podobnie jak budowa nowych odcinków ulic, będą wymagały w pierwszej kolejności przygotowania nowych dokumentacji projektowych.

Nowe drogi, chodniki i parkingi dzięki Bydgoskiem Budżetowi Obywatelskiemu Nowe drogi, chodniki i parkingi dzięki Bydgoskiem Budżetowi Obywatelskiemu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.