Błonie stawia na nowe chodniki

Mieszkańcy osiedla Błonie wybrali projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Najwięcej głosów zyskały projekty budowy nowych chodników na terenie całego osiedla.
Na inwestycje na Błoniu zarezerwowana została pula ponad 550 tysięcy złotych. Do wyboru było 13 różnych projektów.

Pierwsza piątka, która okazała się zwycięska dotyczy wymiany nawierzchni chodników na ul. Waryńskiego (2 odcinki), ul. Korczaka, ul. Gałczyńskiego  i na ul. Broniewskiego.
Pięć zwycięskich projektów zdobyło po około pół tysiąca głosów. Łączny koszt budowy tych pięciu odcinków nawierzchni chodnika oszacowano na około 400 tysięcy złotych.  Nowe chodniki zwiększą bezpieczeństwo i komfort mieszkańców poruszających się po tym terenie. 

Warto dodać, że w poprzednich edycjach BBO wygrywały zadania dotyczące rekreacji zagospodarowania terenów zielonych. Po nowych miejscach rekreacji i wypoczynku przyszedł czas na infrastrukturę drogową.
 
Aktualnie na Błoniu trwają prace przy budowie Ogrodu Społecznościowo - Integracyjnego na skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. To inwestycja, którą wybrali mieszkańcy w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na miejscu montowane są pierwsze urządzenia, pojawiły się również kolejne nasadzenia zieleni. Plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią gumową oraz mineralną będzie bogato wyposażony. 


Pojawią się na nim zestawy zabawowe dla najmłodszych z wieżą, zjeżdżalnią oraz pomostem, huśtawki oraz huśtawka typu bocianie gniazdo, bujaki i piaskownica. Dla starszych zamontowany zostanie zestaw zabawowy z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami linowymi oraz ściankami wspinaczkowymi. Ponadto pojawią się zestawy sprawnościowe do wspinania się po linach. Na skwerze pojawi się także 2,5 metrowa trampolina. Dla lubiących umysłowy wysiłek przewidziano stół do gry w szachy.  Koszt tej inwestycji to ponad 680 tysięcy złotych.

Warto wiedzieć:
Głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbywało się w dniach 1-31 października 2019 roku. Na projekty zaproponowane przez mieszkańców oddano ponad 75 tysięcy głosów. Błonie zajęło drugie miejsce w zestawieniu liczby oddanych głosów z podziałem na osiedla – w sumie na wszystkie projekty na tym osiedlu mieszkańcy oddali niemal 4200 głosów. Jedynym osiedlem, który zdobył większą liczbę głosów jest Nowy Fordon (5768 głosów).


Błonie stawia na nowe chodniki Błonie stawia na nowe chodniki Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:18 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.