Więcej przejść z lepszym oświetleniem

Kończą się prace przy doświetlaniu przejść dla pieszych. Dodatkowe słupy z zestawami lamp zamontowane zostały m.in. na Fordońskiej, Nakielskiej, Kamiennej i Szubińskiej. W przyszłym roku w projekcie budżetu miasta zarezerwowane są pieniądze na kontynuowanie programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach.
Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować. Zakończone już zadania pokazały, że to bardzo skuteczny sposób na podniesienie bezpieczeństwa. Inwestycje związane z doświetleniem przejść  zaplanowaliśmy w następujących lokalizacjach:

    ul. Wały Jagiellońskie na wysokości posesji nr 12
    ul. Nakielska / ul. Chłopickiego
    ul. Jagiellońska / ul. Piotrowskiego
    ul. Fordońska / Zakłady Zbożowe
    ul. Fordońska / ul. Magazynowa
    ul. Szubińska / ul. ul. Łabiszyńska
    ul. Szubińska na wysokości posesji 101 (Klub Logistyk)
    ul. Kamienna / ul. Bałtycka
    ul. Fordońska / ul. Gajowa
    ul. Kamienna / ul. Gajowa
    ul. Nakielska / ul. Słoneczna
    al. Mickiewicza / 20 Stycznia 1920 r.
    ul. Markwarta na wysokości posesji nr 7
    ul. Królowej Jadwigi / ul. Łokietka
    ul. Toruńska / ul. Żupy (pod Trasą Uniwersytecką)
    ul. Pelplińska / ul. GOPR-u
    ul. Szpitalna / ul. Zdrowotna
    ul. Kamienna / ul. Inwalidów
    ul. Twardzickiego / ul. Przybory
    ul. Andersa / ul. Brzechwy (przy wiadukcie)

Udało się uruchomić m.in. nowoczesne oświetlenie przy ulicy Fordońskiej w Starym Fordonie, Kamiennej na Bartodziejach oraz Szubińskiej na Błoniu. W najbliższych dniach podłączone do sieci zostaną ostatnie lokalizacje m.in. na ul. Królowej Jadwigi i Toruńskiej.
Poprawa doświetlenia wymaga zazwyczaj montażu dodatkowych słupów z odpowiednio dobranymi oprawami (z podwójną asymetrią świecenia) oraz podprowadzenia przewodów zasilających. Zakończenie wszystkich prac i odbiory planowane są do połowy grudnia. Na to zadanie wydamy łącznie milion złotych. Nowe urządzenia będą objęte 5-letnią gwarancją.
Trzy zadania uruchomiliśmy już wiosną w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki temu programowi piesi są już  lepiej widoczni na skrzyżowaniach:    ul. Pelplińskiej z Derdowskiego
    ul. Pelplińskiej z Galla Anonima
    ul. Pelplińskiej z  Jarużyńską.

W przyszłorocznym projekcie budżetu miasta na ten cel zarezerwowano wstępnie kwotę 1 mln zł. Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez dodatkowe ich doświetlenie została zainicjowana w ubiegłym roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego. Po dokładnej analizie ZDMiKP opracował  listę 75 przejść dla pieszych kwalifikujących się do modernizacji. 13 zostało zrealizowanych w ubiegłym roku. Przedsięwzięcie zostało skonsultowane m.in. ze Społecznym Rzecznikiem Pieszych w Bydgoszczy.

Więcej przejść z lepszym oświetleniem Więcej przejść z lepszym oświetleniem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.