Ulica Gersona z nową nawierzchnią i zielenią

Dobiegają końca prace przy budowie odcinka ulicy Gersona na Górzyskowie. Inwestycja trafiła do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W ramach inwestycji uporządkowana została również zieleń przyuliczna.
Przygotowany wcześniej projekt zakładał w pierwszej kolejności budowę jednojezdniowej ulicy o szerokości 5 metrów i długości 151 m o nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Jej początek zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z ul. Grobla. Prace zaczęły się w październiku br. Od strony istniejącej zabudowy jednorodzinnej wybudowano oddzielony od jezdni pasem zieleni chodnik o szerokości 1,5 metra.

Na ulicy Gersona wybudowano ponadto 3 zatoki postojowe, zjazdy publiczne i indywidualne, dojścia do posesji, próg zwalniający i elementy odwodnienia ulicy. Uporządkowany został także teren zielony, wykonane zostały trawniki, zasadzone zostały nowe drzewa i krzewy. Udostępnienie ulicy dla mieszkańców planowane jest do końca roku.
Pomysł budowy utwardzonej ulicy w tej części osiedla zdobył największą liczbę głosów w trakcie głosowań na Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja pochłonie 570 tysięcy złotych. Będzie objęta 4-letnią gwarancją.
W tegorocznej edycji BBO mieszkańcy zdecydowali, że w przyszłym roku na ich osiedlu powstanie skatepark przy ul. Kossaka oraz wybudowany zostanie chodnik na fragmencie ul. Ks. I. Skorupki. 
Ulica Gersona z nową nawierzchnią i zielenią Ulica Gersona z nową nawierzchnią i zielenią Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:56 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Niestety inwestycja zrobiona połowicznie...czyli do połowy drogi...a głosowalismy na remont od Grobla do Skorupki....

    OdpowiedzUsuń
  2. Poprosimy piękne zdjęcia z drugiej części drogi, która miała być wyremontowana, a została rozjechana przez koparki i dzięki temu mamy jeszcze większe błoto niź było

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.