Zadbane Szwederowo dzięki BBO

Mieszkańcy Szwederowa wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Najwięcej głosów zyskał pomysł zamontowania nowych koszy ulicznych. Rewitalizację przejdą także mury i schody na skwerze T. Nowakowskiego.
Na inwestycje na osiedlu Szwederowo zarezerwowana została pula ponad 700 tysięcy złotych. Do wyboru było kilkanaście różnych projektów. 
Największą liczbę głosów zdobył pomysł ustawienia dodatkowych 20 koszy ulicznych. Na to zadanie wskazało około 640 mieszkańców. Według pomysłodawców kosze powinny pojawić się w rejonie ulicy Leszczyńskiego. Koszt zadania został oszacowany na 10 tys. zł. Nowe kosze uliczne ułatwią utrzymanie czystości na osiedlu
Drugim zwycięskim zadaniem, które doczeka się realizacji w przyszłym roku jest częściowa rewitalizacja murów i schodów na terenie skweru Tadeusza Nowakowskiego. Na to zadanie wskazało około 470 bydgoszczan. Koszt odnowienia terenu znajdującego się między ul.  ks. Skorupki, a Orlą oszacowano na niemal 360 tys. zł.

Zabawy integracyjne w MDK nr 2
W tym roku bydgoszczanie głosowali także na małe projekty społeczne, które mają na celu aktywizować mieszkańców. Pomysł organizacji integracyjnych zabaw sportowych dla dzieci i rodziców na boisku sportowych przy ul. Leszczyńskiego doczeka się realizacji w przyszłym roku. Na ten projekt zagłosowało ponad 650 osób.

Zadbane Szwederowo dzięki BBO Zadbane Szwederowo dzięki BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.