BBO - estetyczny park i nowy chodnik w Starym Fordonie

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W Starym Fordonie najwięcej głosów zyskał projekt zagospodarowania terenu przy ul. Wolnej wraz z wymianą chodnika.
Na inwestycje w Starym Fordonie zarezerwowana została pula ponad 516 tysięcy złotych. Do wyboru mieszkańcy mieli 6 różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł modernizacji chodnika wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Wolnej. Na to zadanie wskazało blisko 400 mieszkańców. Projekt polegać ma na utwardzeniu 100 m chodnika po północnej stronie ul. Wolnej wraz z łącznikami do istniejących dróg. Koszt tej inwestycji został oszacowany na 90 tysięcy złotych.

Drugi zwycięski projekt, na którego zagłosowało ponad 180 mieszkańców jest pomysł doposażenia Parku Milenijnego, znajdującego się pomiędzy Fordońską, a rzeką Wisłą. Koszt tej inwestycji wyniesie około 260 tys. złotych. Zgłaszający projekt proponuje postawienie 6 lamp, 6 ławeczek z oparciem, 6 koszy na śmieci, odnowienie ścieżki parkowej z nawierzchni mineralnej oraz postawienie przy wejściu do parku instalacji metalowej z nazwą “Park Milenijny”. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy będą mogli aktywnie korzystać z terenów zielonych znajdujących się w Starym Fordonie. 
W Starym Fordonie trwa także rozbudowa strefy aktywnej rekreacji przy Szkole Podstawowej nr 4. W tym miejscu pojawi się bieżnia lekkoatletyczna, skocznia w dal oraz półkort, który posłuży do gry w tenisa ziemnego i piłkę ręczną. Ścianka treningowa (do odbijania piłki) ma namalowaną siatkę do tenisa i bramkę do piłki ręcznej. Poza tym wykonywana jest bezpieczna 4-torowa bieżnia lekkoatletyczną i skocznia w dal. Pomysł rozbudowy strefy aktywnej rekreacji zdobył największą liczbę głosów mieszkańców w poprzedniej edycji BBO.  4. Na to zadanie wskazało blisko 300 mieszkańców.
BBO - estetyczny park i nowy chodnik w Starym Fordonie BBO - estetyczny park i nowy chodnik w Starym Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.