Nowe kamery monitoringu w Fordonie

O powstaniu dodatkowego punktu monitoringu w Nowym Fordonie zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Kamery pozwalają służbom szybciej reagować na ewentualne zagrożenia.
W Nowym Fordonie w rejonie skrzyżowania ulic Skarżyńskiego i Zürna zamontowane zostały nowe kamery miejskiego monitoringu. Dzięki temu służby jeszcze szybciej będą mogły reagować na ewentualne zagrożenia. Lokalizację wskazali sami mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski – na to zadanie zagłosowało ponad tysiąc mieszkańców.

Dzięki realizacji tego zadania cały system miejskiego monitoringu obejmuje już 251kamer, które 24 godziny na dobę pozwalają dbać o porządek i bezpieczeństwo bydgoszczan.  W ubiegłym roku miejskie kamery pomogły ujawnić ponad 3,5 tys. wykroczeń i przestępstw. Monitoring najbardziej skuteczny okazał się przy ujawnianiu bójek i awantur, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, osób nietrzeźwych, źle zaparkowanych pojazdów. Kamery pomagały też bardzo często wyjaśniać przebieg kolizji i wypadków. System obsługiwany jest przez pracowników Straży Miejskiej.

Nowe kamery monitoringu w Fordonie Nowe kamery monitoringu w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:20 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.