Rozbudowa Kreatywnego Podwórka i nowe parkingi na Kapuściskach

Mieszkańcy osiedla Kapuściska wybrali projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Najwięcej głosów zyskało zadanie związane z doposażeniem Kreatywnego Podwórka przy Szkole Podstawowej nr 46.


Na inwestycje na Kapuściskach zarezerwowana została pula ponad 840 tysięcy złotych. Do wyboru było ponad 20 różnych projektów. Zwycięski projekt polega na doposażeniu Kreatywnego Podwórka, którego powstanie było pomysłem mieszkańców zgłoszonym w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego. Na realizację drugiego etapu tego zadania zagłosowało ponad 600 mieszkańców. Pomysłodawcy chcą, by na terenie zielonym powstała osiedlowa ścieżka dendrologiczna, wzbogacona o nowe gatunki drzew i krzewów. Na terenie przyszkolnym pojawi się także nowe miejsce do uprawiania sportu, a w nim sprzęt do ćwiczeń sprawnościowych. Na to zadanie zabezpieczyliśmy niemal 300 tys. zł.
Pomysłodawcy nazywając projekt „Kreatywne Podwórko” założyli, że będzie to strefa aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W głosowaniu miejsce do aktywnego spędzania czasu wolnego okazało się strzałem w dziesiątkę. Większość prac w tej strefie aktywności jest już gotowa. Po zakończeniu zimy zostanie ułożona jeszcze bieżnia tartanowa. Pierwszy etap zostanie oddany mieszkańcom wiosną 2020 roku.
Dwa kolejne zwycięskie projekty dotyczą budowy nowych parkingów, które powstaną na Kapuściskach. Nowe miejsca dla samochodów pojawią się przy ul. Szarych Szeregów. Część z nich zostanie przeznaczona dla osób z niepełno sprawnościami. Dzięki tej inwestycji parkowanie pojazdów w tej części osiedla zostanie uporządkowane. Łącznie na te zadania mieszkańcy oddali ponad 400 głosów. Ich szacunkowy koszt wynosi 470 tysięcy złotych. 

 

Warto wiedzieć:
Głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbywało się w dniach 1-31 października 2019 roku. Na projekty zaproponowane przez mieszkańców oddano ponad 75 tysięcy głosów. 10 stycznia rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące kolejnej edycji BBO. Swoimi opiniami i sugestiami nt. rozwoju programu można będzie się podzielić na stronie www.bdgbo.pl.
Rozbudowa Kreatywnego Podwórka i nowe parkingi na Kapuściskach Rozbudowa Kreatywnego Podwórka i nowe parkingi na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.